ツOMGGAMERCZE

Co definujete jako kontinent?

Co se definuje jako kontinent? podle toho co jsem se dočetl je 7 kontinentu , s čímž souhlasím ale definice je že se jedná o obrovskou masu pudy kterou od sebe odděluje moře , což by pak nedávalo smysl rodělení europy a asie tudíž by měl být Euroasijský kontinent nebo Afro-euroásie a pak by byl americký kontinent (spojení jižní a severní ameriky) takže jáká je zeměpisně správna definice kontinentu a jaké by musel být opatření aby bylo 7 kontinentu , pokud myslíte že u Europy a asie jde o kulturní rozdíl tak by pak byla Severní Ásie (rusko atd..) a jižní Asie (Čína , Indie atd..) Takže co je správná definice kontinentu a kolik jich je?

Odpovědi
Drap

Kontinentyjsou dané.jednou pro vždy.

annas

z pohledu geografického se rozlišuje světadíl a kontionent. Světadíl je oblast se samostatným historicko-geo-grafickým vývojem (např. Evropa). Oproti tomu kontinentem označujeme rozlehlou a souvislou část souše obklopenou světovým oceánem (Eurasie). Kontilnent je velká souvislá pevninská masa na povrchu Země. Existoval jeden a různými vlivy se formovaly další a změnily se za celou dobu své existence.
Světadílem se narozdíl od kontinentu rozumí taková část pevniny, která má společný historický a geografický vývoj.

Světadílů rozlišujeme 7, kdežto kontinentů pouze 5. Samotné slovo kontinent pochází z latinského continere (znamená držet pohromadě). Obecně jde o velkou plochu pevniny omývanou mořem. Ovšem takovéto definici by odpovídal třeba i největší ostrov světa – Grónsko. Čeští zeměpisci za kontinent považují souvislou část souše tvořenou pevninským typem zemské kůry, která sestává z neponořené pevniny a musí mít geologicky význačné hranice dané světovým oceánem, případně i rozhraním litosférických desek. Oproti tomu je světadíl oblastí světa se samostatným geografickým a historicko-kulturním vývojem

Podle těchto definicí máme pět kontinentů: Eurasii, Afriku, Ameriku, Austrálii a Oceánii a Antarktidu; kdežto světadílů je osm: Afrika, Evropa, Asie, Severní Amerika, Jižní Amerika, Austrálie, Oceánie a Antarktida. I když Austrálie a Oceánie bývají často brány jako jeden světadíl, tudíž celkem sedm. Z toho vyplývá, že pouze Afrika a Antarktida jsou zároveň kontinent i světadíl.

https://www.re­flex.cz/clanek/li­de-a-zeme/108586/a­kademie-lide-a-zeme-kontinent-versus-svetadil.html

Projděte si archiv, dovíte se další informace.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sv%C4%9Btad%C3%A­Dl%20a%20konti­nent%20

Pepa25

Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kontinent … včetně různých definic a jejich odůvodnění …

ツOMGGAMERCZE

@Drap to ano ale proč mají takovou definicy když z mě známého nedává žádný smysl?