Lukes888

Co chtěl autor písně od skupiny ,,Wanastowi Vjecy" tímhle říci?

Doplňuji: Jedná se o píseň ,,Kouzlo ". A zajímá mě, co tím chtěl básník říci.
Text: ,,Hodíme si mincí trnovou
Oči mých smutků nenech plát – jsem tady
Tvůj vodní hrad je pod vodou – jó, jó
Votoč se – já vo to budu stát – umírám…

Miláčku pleteš si pojmy a z lásky zbyly jen dojmy
Vzpomínat i zapomínat a voči při tom zavírat
Není to láska není to zlo, jenom se nám to nepovedlo
Miláčku kde je to kouzlo, to který chtělo při mně stát

Skřípni mi prsty do tvých dveří
Věřím že věříš – nikdo nám nevěří – né
Schovej hlavu pod polštář, tak dobře to tam znáš
Tak dobře jako já – usínám…

Miláčku pleteš si pojmy a z lásky zbyly jen dojmy
Vzpomínat i zapomínat a voči při tom zavírat
Není to láska není to zlo, jenom se nám to nepovedlo
Miláčku kde je to kouzlo, to který chtělo při mně stát
Miláčku pleteš si pojmy a z lásky zbyly jen dojmy
Vzpomínat i zapomínat a voči při tom zavírat
Není to láska není to zlo, jenom se nám to nepovedlo
Miláčku kde je to kouzlo, to který chtělo při mně stát – jóóó"

Zdroj textu: http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/wanastowi-vjecy/kouzlo-1346

Odpovědi
annas

Co chtěl přesně autor říct, ví jen on . Já se mohu domnívat.

Je to romantická píseň, v íse mladík zřejmě rozchází s dívkou.

Vztah se jim nepovedl, takže pomoci různých přirovnání, obrazů, si uvědomuje, že jejich láska ztratila své kouzlo, z pojmu láska, tedy z toho, co k lásce patří, zůstal jen dojem.

Mladík si uvědomil, že to nebyla pravá láska, proto se na dívku nezlobí, nerozešli se ve zlém – jen se jim vztah nepovedl.

Objevují se obrazná pojmenování. Např.

Hodím mincí – rozhoduje se, i když je to bolestivé,, stejně jako trnová koruna. ,

zjentek

Já myslím, že autorovi šlo předevsím o dílo s právy k němu a „tímhle“ to i celkem srozumitelně říká.

Proč kapela kolem třiceti natočí písničky pro děti a zmizí z pamětí? Pro-to-že:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xvmee1ey­Ivs