Rocker01

Co byste dělali kdybi kvůli vám šel do vězení váš známí?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Udělal něco nezákonného? Musel vědět, že za to může jít sedět. Přesto se rozhodl to udělat. Bylo to jeho svobodné rozhodnutí, a proto jediným zodpovědným za to že sedí je on sám. Nemá právo po nikom žádat, aby jej kryl a vystavoval se riziku kvůli jeho nezodpovědnému rozhodnutí. A ty máš právo udělat co cítíš, že je správné.

Porušil jsi zákon ty, ale vinu jsi nechal na něm? Pak určitě víš co by bylo správné udělat.

Další odpovědi
Drap

Nechápzu dost dobře, proč by měl jít někdo kvůli mé osobě do vězení. Pokud by jsme spolu dělali něco nezákoného, tak předpokládám že by jsme šli oba .

Venka

Kdybi chybi!!!!

Danča84

Můj manžel má být ve vazbě za účast na dopravní nehodě, při níž byla usmrcena osoba. Jel kvůli mě, aby mě svezl do práce když mi ujel autobus. Nemohu dělat nic, teď hledám jak by se mu ještě dalo pomoci aby do vazby nemusel – máme jisté podezření že rozsudek byl zmanipulovaný. Celou dobu od nehody a pak i pokud do vazby půjde, se mu snažím být oporou, budu co nejvíc šetřit a najdu si brigádu abych co nejvíc pokryla náklady na bydlení a nemuseli jsme si půjčovat, budu ho navštěvovat jak jen to půjde. Ale to je snad normální, i kdyby to kvůli mě nebylo. Jinak ten pocit viny asi jen tak nezmizí ani v jednom z nás…
Nebo jsi měl „sedět“ Ty a svedl vinu na někoho jiného? Pak bys asi měl vědět co bys měl udělat, ne?