Monča.R.E.T.

co bys te udělali kdyby vám někdo zabil vašeho psa?

Nejlepší odpověď
anonym

Těžko radit…Nesvěřila ses jakým způsobem jsi o psa přišla.Napřed je třeba se nějak vyrovnat se ztrátou milovaného společníka a potom uvážit postup v rámci zákona,možností atd.Chci tím říct,že např.nebudeš nic řešit s řidičem auta nebo strojvůdcem lokomotivy.Pes nemá na komunikacích bez vodítka co dělat a pokud navíc zaviní dopravní nehodu nebo jinou škodu,majitel psa musí způsobenou škodu uhradit.Někdy nedopadne zákrok u veterináře podle představ a nemusí se nám zvolený léčebný postup nebo terapie zamlouvat. I tady můžeš uplatňovat dle daných pravidel svojí stížnost. Pokud o psa přijdeš nějakým zvlášť zavrženíhodným způsobem,můžeš se obrátit na policii a soud,ale bohužel neznám z naší praxe případ,kdy by si někdo šel odpykat sebenižší nepodmíněný trest za týrání nebo krádež zvířete.Já nejsem zastáncem pomsty,neberu spravedlnost do svých rukou . Pokud budeš konkrétnější,třeba na něco přijdeme. :D

Další odpovědi
Funna

To záleží na tom, zda úmyslně, nebo nešťastnou náhodou…toho, co úmyslně, bych měla sto chutí zabít taky…ale to nejde..takže bych na něj určitě poslala policii a ochránce zvířat…

cherreis

Nejdůležitější je udělat vše pro to, aby se to nestalo. Já svou Barču venku nepouštím z vodítka a jinak je buď doma nebo na dvoře kam samozřejmě nemá nikdo přístup, takže nikdo nemá šanci mojí Báře ublížit :) Nepochopim, jak někdo může nechat psa lítat bez vodítka a pak se divit když ho najde např. ležet na silnici…
Doplňuji:
No a k tomu co bych udělala… Když sem byla malá (asi tak 10let) „kamarádka“ mi vyprávěla jak zabíjeli kotata.. jenomže oni to nechali dokud to bylo malý a roztomilý, když jim bylo tak kolem půl roku praštili s nima o studnu… Byla sem rudá vzteky a holce dala facku, poprali sme se jak psi, dodnes se nesnášíme a ani se nepozdravíme…

SonsyMite

Zakopal bych ho
Doplňuji:
A pokud by to byli „Vy víte kdo“, tak bych zakopal kosti.