Avatar uživatele
Monča.R.E.T.

co bys te udělali kdyby vám někdo zabil vašeho psa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Těžko radit…Nesvěřila ses jakým způsobem jsi o psa přišla.Napřed je třeba se nějak vyrovnat se ztrátou milovaného společníka a potom uvážit postup v rámci zákona,možností atd.Chci tím říct,že např.nebudeš nic řešit s řidičem auta nebo strojvůdcem lokomotivy.Pes nemá na komunikacích bez vodítka co dělat a pokud navíc zaviní dopravní nehodu nebo jinou škodu,majitel psa musí způsobenou škodu uhradit.Někdy nedopadne zákrok u veterináře podle představ a nemusí se nám zvolený léčebný postup nebo terapie zamlouvat. I tady můžeš uplatňovat dle daných pravidel svojí stížnost. Pokud o psa přijdeš nějakým zvlášť zavrženíhodným způsobem,můžeš se obrátit na policii a soud,ale bohužel neznám z naší praxe případ,kdy by si někdo šel odpykat sebenižší nepodmíněný trest za týrání nebo krádež zvířete.Já nejsem zastáncem pomsty,neberu spravedlnost do svých rukou . Pokud budeš konkrétnější,třeba na něco přijdeme. :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

To záleží na tom, zda úmyslně, nebo nešťastnou náhodou…toho, co úmyslně, bych měla sto chutí zabít taky…ale to nejde..takže bych na něj určitě poslala policii a ochránce zvířat…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cherreis

Nejdůležitější je udělat vše pro to, aby se to nestalo. Já svou Barču venku nepouštím z vodítka a jinak je buď doma nebo na dvoře kam samozřejmě nemá nikdo přístup, takže nikdo nemá šanci mojí Báře ublížit :) Nepochopim, jak někdo může nechat psa lítat bez vodítka a pak se divit když ho najde např. ležet na silnici…
Doplňuji:
No a k tomu co bych udělala… Když sem byla malá (asi tak 10let) „kamarádka“ mi vyprávěla jak zabíjeli kotata.. jenomže oni to nechali dokud to bylo malý a roztomilý, když jim bylo tak kolem půl roku praštili s nima o studnu… Byla sem rudá vzteky a holce dala facku, poprali sme se jak psi, dodnes se nesnášíme a ani se nepozdravíme…

Upravil/a: cherreis

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SonsyMite

Zakopal bych ho
Doplňuji:
A pokud by to byli „Vy víte kdo“, tak bych zakopal kosti.

Upravil/a: SonsyMite

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek