Akri014

Co by se stalo, kdyby vyhynuli například komáři?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď na tuto otázku si můžete přečíst v odkazu.

Komáři jsou na planetě více než 100 milionů let a stali se důležitou součástí potravního řetězce.

I kdyby se našel způsob jejich vymýcení, na mnoho místech by zmizel i ostatní hmyz, ryby, snížil by se počet ptáků atd. Tato řetězová reakce vychází z toho, že se vzájemně ovlivňují příčiny a následky.

Některá zvířata by si našla jinou potravu, přizpůsobila se, možná by se snížil počet nemocí. které komáří přenášejí. Čas třeba ukáže.

http://cs.whyk­nowledgedisco­very.com/cs-science/cs-scienceVsMyth/cs-whatif/10040261­84.html

zc

Další odpovědi
orwell

No, tak to by asi vyhynuly i žáby, pak by byli na řadě čápi a kdo by potom nosil děti, to tedy nevím. Takže nakonec bychom vyhynuli i my. Aspoň vidíš, jak je to v přírodě všechno důmyslně propojeno 🙂

Gestas

Zmizela by jedna parlamentní strana ;)