tvaruzekcz

Co by se stalo, kdyby se člověk bez skafandru ocitl ve vesmíru?

Změní se během pár vteřin v kus ledu, usmaží ho kosmické záření nebo mu tlakem začnou „vylézat“ oči z důlků?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak dramatické by to nebylo, nezmění se během chvilky v kus ledu, nezačala by mu vařit krev, ani by by se mu nezačaly valit bulvy jako Schartzeteggerovi na Marsu. Kosmické záření by ho zabíjelo celé měsíce i uvnitř kosmické lodi.

"Populární media tvrdí, že lidské tělo, které je běžné vystavené tlaku na povrchu Země, je-li vystavené extrémně nízkému tlaku (vakuu) exploduje. Ale extrémně nízký tlak vnějšího prostoru nejprve sníží teplotu varu všech kapalin, včetně krve, a to způsobí, že se vám krev začne vařit přímo v žilách. Je to ovšem naději, že vše je jinak " 😊 https://e-konstrukter.cz/no­vinka/6-mytu-o-vesmiru
Kůže je největším orgánem lidského těla. Odvádí tak dobrou práci, že ochrání vaše tělo i před explozivní dekompresi. Oběhový systém se přizpůsobuje novým podmínkám velmi rychle, a to i ve vesmíru, a zabezpečí průtok krve i při těchto podmínkách místo toho, aby ji nechal uvařit.
Takže nic hrozného, minimálně dvě minuty by se tam přežít dalo.

;

Další odpovědi
Dochy

Dovolil bych si podotknout, že podle mých informací jsou aktuálně všichni žijící lidé ve vesmíru.

Pokud myslíš ve volném vesmíru / vakuu, pak se informace většinou shodují na tom, že pár vteřin se přežít dá. Radši bych to nezkoušel.

led

Kepler, tá kozmická vzduchoprázdna medzera v odpovedi, to ste boli v kozmickom vákuovom bezvedomí? No, ako dôkaz vašej životaschopnosti (poltisíca rokov) to naozaj stačí.

Kepler

To nic, jen jsem měl krátký souboj s hrobníkovou lopatou…