Super guy

Co by se stalo kdyby Edvard Beneš odmítl přijmout demisi vlády a umožnit Gottwaldovi vytvořit novou vládu?

Odpovědi
elkon

Spekulace.

led

Túto otázku si položil nielen Beneš a Gottwald, ale vzhľadom na situáciu v republike a vo svete, inú možnosť nemal. Všetko ostatné sú len nepodložené špekulácie typu, „co by se stalo, kdyby kvočna snesla hranaté vejce“.
Iste by mnohí mudrci a ekonómovia špekulatívne odpovedali: „viac vajec by sa zmestilo do rovnako veľkej krabice…“

anonym

On to udělat měl, protože mu to udávala Ústava. Měl nechat vypsat nové volby. Ale Beneš je žel přeceňovaná osobnost dějin a udělal chybu, která nás stála mnohé.

hapiky

Měl udělat cokoliv, co by zamezilo nedemokratické straně získat nekontrolovanou moc. Možností bylo dost, chyběla odvaha.
Svým jednáním připomínal pos.aného zajíce Chamberlaina.
Příklad si mohl vzít z Charlese de Gaulle. Ten uměl komunistům „vypálit rybník“.

Pepa25

Tehdejší politická krize by pokračovala dál. Jak by probíhala je spekulace, i z toho důvodu, že jsme byli v sovětské sféře vlivu a podpora komunistů tu byla vysoká.

ElonMusk

Nejspíš by vypadl z okna.