Anikitos

Co by se stalo člověku při předávkování těmito dvěma hormony?

  1. Růstovým hormonem
  2. Testosteronem

Co by se stalo nebo k jaké reakci by v těle došlo?

Předávkováním myslím třeba fakt velké množství.

P.S. ptám se jen ze zájmu, sám je fakt neberu.. :'D

Nejlepší odpověď
jirka F

Laicky lze říct že by s toho byl v těle a v mozku
značný zmatek.Ale asi nic zajímavého by s toho nevzniklo.Tělo má v přijímání hormonů propracovaný systém.

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že předávkovat se nelze, to není heroin. Máme určité hranice využitelnosti: "hormony jsou obecně označovány prvními posly. Aby uplatnily svůj účinek na efektorovou buňku, musí se navázat na buněčný receptor. Ten se podle typu hormonu může nacházet na různých buněčných membránách:

  • na buněčné membráně – např. u inzulínu
  • na jaderné membráně – u hormonů, které jsou rozpustné v tucích (glukokortikoidy a i pohlavní hormony)" https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hormon

Když si to laicky přeložím, tak prcek po podání růstového nevyroste v obra, maximálne se mu to vyrazí jinde a získá třeba pudel jako Halina. Testosteron pomoci může i se všemi negativními důsledky – stane se nezvladatelným cholerikem a ochlupatí se všude možně, jen na holé lebce nee.

JáJsemKarel!

Umřel by. :-/