Lenjička

Co by nemělo chybět v inteligentním bytě?

Ahoj, pracuji na své bakalářce, která se nese v duchu inteligentního bytu. Bude to inteligentní pokoj pro děti od narození do jednoho roku. Inteligentní přebalovací pult, sledování životních funkcí miminka a automatické nastavování vlhkosti a teploty vzduchu…
Máte nějaké připomínky, co by mělo v pokojíčku být? Nějaké návrhy, které by maminkám usnadnily život? Něco pro bezpečnost?
Děkuji za všechhny připomínky a návrhy 🙂
Doplňuji:
Souhlasím s tím, že by pokoj neměl sloužit jako náhrada za matku. Chtěla bych to pojmout tak, aby měla matka méně starostí. Třeba aby odtud mohla ovládat vypnutí sporáku, otvírání dveří, aby nemusela od dítěte odbíhat. Aby měla pod kontrolou zdraví miminka tím, že bude mimi monitorováno.
Jde o různá udělátka, aby maminka nebyla stresovaná a měla více nálady a síly na mimi, které právě v tomto období harmonii potřebuje 🙂
Děkuji moc za správné poznatky 🙂

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Do inteligentního bytu patří především inteligentní lidé. Všelijaká sofistikovaná udělátka to nespasí.

Další odpovědi
dědapetr

Žádný inteligentní byt nenahradí důležitý kontakt matky a dítěte.

led

Pre prípad výpadku elektrickej siete – záložný zdroj s možnosťou vypnutie určených uživateľských zariadení a zachovania činnosti bezpečnostných zariadení.
PS.
Pri pozeraní projektov inteligentných domov som ale nenašla nikde ochranu proti ľudskej blbosti a zábudlivosti.
PS.2
vychádzam z vlastnej skúsenosti. Občas som pri testovaní nahodila „IQ hojdacieho koníka“ a robila zámerne chyby, čím som dodávateľov privádzala do „Bohníc k MUDr.Chocho­louškovi“. (Taká vystresovaná matka to dokáže ešte lepšie.)

FOG

V bytech,ci domech u nas musi byt minimalne jeden „Smoke detector“- detektor na kour.

franku

A není lepší mít třeba při vaření dítě v kuchyni?