zjentek

Čistě hypoteticky, kdo mně dá výhodnější úvěr než banka?

Nejlepší odpověď
Reezo

Určitě rodiče a nejbližší rodina → kamarádi → ostatní.
Je ale třeba si uvědomit to, že peníze mohou z lidí velice lehce udělat nepřátele a zničit dobré vztahy pokud dlužník nebude plnit své povinnosti.

Další odpovědi
df

Kamarád(i), příbuzný(i)

Kepler

Kdo by mohl mít nižší úroky než banka nevím, ale i mezi nimi jsou značné rozdíly. Zdá se, že nejvýhodněji vychází u Fio banky a Sberbank. Můžeš si to spočítat tady:
https://www.u­setreno.cz/puj­cky/?utm_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=SE+Puj­cky+obecne+-+Nejlevnejsi,+nej­vyhodnejsi&ut­m_content=Nej­vyhodnejsi+uver/y&ut­m_term=Nejvyhod­nejsi+uver:+Od+2,77­+%25
Pokud bereš v potaz RPSN, uvádí se též KB. https://www.kb­.cz/cs/obcane/puj­cky/osobni-pujcka?utm_ter­m=nejvyhodnej­si_uver_exact&ut­m_id=128247&ut­m_campaign=osob­ni_uver~osobni_u­ver_generic&ut­m_content=sear­ch&utm_medium=cpc&ut­m_source=seznam&tgt=S2-539028618

elkon

Určitě ne lichvář. Pokud funguje rodina, tak třeba někdo z rodiny. Jinak bych hledal mezi bankami. Nejlepší je nic si nepůjčovat. My jsme měli kdysi dávno novomanželskou půjčku a stavební půjčku (obě byly tenkrát výhodné). Od té doby už jsme si nikdy nepůjčili nic.

Disraeli

Než která banka? Taky neexistuje jen jedna a každá má rozdílné tarify, podmínky a podobně. Každá má své smlouvy. Totéž lze říct o nebankovních institucích.
Ono jako banka je od tohoto účelu, takže se nedá vyloženě říct, že by jiné poskytovaly nějak výhodnější půjčky. Spíš naopak s vyššími úroky atd. A většinou jsou to krátkodobé půjčky.
Některé lepší/profesi­onálnější nebankovní instituce MOHOU bankám konkurovat, ale většinou většinu bank nepřekonávají. Ostatně pokud poskytují půjčky a mají na tom (a obdobných funkcích) založené podnikání, tak jsou to de facto banky. Jen nemají status banky. Ale stejně potřebují licenci od ČNB, taky pod ni spadají a podobně. Některé třeba mohou fungovat jako P2P nebo tam jsou drobné rozdíly oproti bankám, ale poskytují-li peníze, mají z toho nějaké úroky/procenta a celé to na tom stojí, tak je to banka, i když se tomu tak oficiálně neříká. Nebankovní instituce může založit někdo, kdo nemá nad 500 milionů Kč (založit a vést banku, splňovat všechny podmínky atd. není jen tak, tak je někdy lepší založit si „nebankovní“ instituci, která funguje skoro stejně a není tam tolik podmínek pro splňení).
Minimální kapitál pro založení nebank. společnosti je myslím 20 milionů korun – což je skoro nic pro finančí společnost obchodujícími s penězi. Srovnej ten rozdíl 20 milonů a 500 milionů… a snad nikdo nezakládá banku jen s 500 miliiony (to je jen základní kapitál). Těch 20 mil. je sice taky minimální základ, ale prostě bych řekl, že tady se klidně začíná s takovou částkou.

Výhodou u nebankovní půjčky je obvykle to, že půjčí každému (plnoletému)… Což vlastně není výhoda (riziko nesplacení, vysoké úroky a podobně).
Pokud jde o podnikání, tak se lidé rozhodují, pokud jde o cizí kapitál, mezi bankou a investory. Investoři by mohli být tou nejlepší nebankovní půjčkou… pokud teda půjčují. Většinou, když investují, tak přímo do podílu/spoluvlas­tnictví podniku.

Arne1

Zeptej se svého finančního poradce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone