čipování věznů.

Také by jste jak já uvítali,aby všichni občani,kteří byli za cokoli někdy trestáni,aby měli v sobě nanočipy,které by nešlo nijak odstranit a byli neustále pod kontrolou jejich pohybu?Jejich pohyb by byl nahráván a BA by mohli je sledovat na monitoru.

Nejlepší odpověď
annas

Už se uvažovalo o čipování dětí.

Vkládala jsem otázku Čipování dětí ano, či ne? Mohlo by zabránit tragédiím?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cipovani-deti-ano-ci-ne-mohlo-by-zabranit-tragediim

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/deti-s-cipem-hudba-nedaleke-budoucnosti

Je to téma podobné, zkuste si projít odpovědí.

Toto čipování se nazývá čipová totalita. Úskalí čipové totality z hlediska moci kromě přehledu o pohybu každého takto vybaveného jedince spočívá i v možnosti jejich ovládání.
K čemu by to vedlo?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ci­pov%C3%A1_tota­lita

Další odpovědi
suaeda

K hlídání lehčích odsouzených slouží elektronické náramky. Jinak si myslím, že časem budeme očipováni všichni a bude nám to zdůvodněno naší vlastní bezpečností, zdravotním stavem apod.
Možná si to neuvědomujeme, ale první „očipování“ proběhlo pomocí mobilních telefonů. Dnes se ví o každém našem pohybu, ale to nestačí. Nabízejí se chytré mobily a programy, které nejen prozradí naši polohu, ale také komu voláme a jak často. Dále také to co nás zajímá na internetu a x dalších věcí.

iceT

Jak by se líbilo tobě,kdyby ti ti jako šoférovi například do cesty vběhl chodec a ty bys ho usmrtil(řidič má předvídat,to ano,ale nejde uhlídat vše,chodec se má dívat a tuto otázku ted necháme stranou)a tebe by zavřeli a pak ti ještě dali čip,třebaže by nebyla tvoje vina,že ti chodec vletěl do cesty.Jak se ti líbí ted?

fcoop

Skvělý nápad. Připoměl mi román od Orwella – 1984.

V anglickém originále vypsáno slovy Nineteen Eighty-Four, pracovním názvem Poslední člověk v Evropě).

Popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita, kterou živí permanentní, „udržovací“ válka mezi třemi kontinentálními mocnostmi. Společnosti vládne Strana a cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem.(Net)

Až budeš mít malou chvilku,přečti si to. Také není špatná „Farma zvířat“. Dost poučné.
Mimochodem – kdo by v tom krásném,novém světě hlídal hlídače?

Drap

jsem zásadně proti, už tak jsme všichni sledováni a monitorováni téměř na každém kroku.Nejsme stádo ovcí, aby jsme byli všichni označkováni. Existují i jiné možnosti jak tyto lidi sledovat , popřípadě jim zabránit v další trestné činnosti. A co ti, co byli neprávem odsouzeni. Po čase se na to příjde a do konce života budou sledováni ? To by bylo přesně to, co by naši mocní potřebovali. Vědět o každém všechno.

zjentek

a dál? Hromada darmožroutů by koukala do monitoru a dloubali se v nose? To už je účinnější toto: trest smrti pro každého, kdo se prokazatelně dopustil hrubého, bezdůvodného a úmyslného násilí na nevinném, bezbranném a nic netušícím tvorovi, včetně celé fauny. Bohužel by se rozpadli myslivecké spolky a podobné sdružení no a likvidace přemnoženého druhu, by pak musela být ošetřena jinými právy a předpisy a to vždy v případě, že by si příroda sama nedokázala s rovnováhou poradit. Na druhou stranu by odpadla starost s přemnožením člověka, jelikož po zavedení této právní normy by lidstvo rychle ubývalo :o
Doplňuji:
vychází to z teorie, že normální člověk neublíží bez důvodu. No ale jestli třeba nějaká maminka říká své malé, nevinné dcerce někde na krásné, zahradním servisem upravené zahrádce, věty typu- „zabíjej pavouky, to leze do baráku“ ,no tak tam ti nijak nepomůže ji načipovat a stejně se dožiješ zkázy, i když to vezme třeba tisíce let :o

Reezo

Co si představuješ pod pojmem nepůjde odstranit? Vždycky se najde cesta, kterou to jde… Já osobně jsem proti čipování všech vězňů. Očipoval bych pouze ty vězně, kteří byli odsouzený za těžší zločin s jasnými důkazy, že to byl on. Je podle mě i dost lidí, kteří jsou odsouzený neprávem nebo jsou odsouzený za lehčí činny.

Je také třeba si uvědomit, že tato technologie je zneužitelná.

Vem si, že nešťastnou náhodou něco spácháš a najednou bum jdeš do vězení dostaneš čip a do konce života se na tebe budou lidi koukaz skrz prsty, že jsi očipovaný trestanec.

cochee

Neuvítal. Ono to začne totiž u vězňů a skončí u všech občanů bez výjimky.

marci1

Ne. Už tak jsme všichni všude sledováni a pokud by čipování začalo u vězňů, tak za chvíli bychom byli očipování všichni. Stejně se to jednou určitě stane. Všechny si nás očipují a budeme pod kontrolou mocných. ☹

ptáč

Mluvil o tom James Heather na http://www.you­tube.com/watch?v=VMdl97o­locM&list=UUM­LkOKfZIouX8J-i0xDTfQg

ptáč

Využitelnost brýlí policií je kontroverzní

Ve službách policie by mohly brýle sloužit například k rozpoznávání obličejů. Zda jde o hledanou osobu, by se hlídka dozvěděla například již během krátkého hovoru s podezřelým. V reálném čase by si mohli zobrazit i trestní rejstřík dotyčné osoby. V neposlední řadě mohou posloužit jako diktafon či kamera.

http://mobil.id­nes.cz/policie-new-yorku-google-glass-dzo-/mob_tech.aspx?c=A140207­_122054_mob_tech_LHR

arygnoc

zbytočné.
väzni sú pod katrom.
a my ostatní už očipovaní sme – platobné karty, rôzne preukazy (napr. i do knižnice), telefóny (najmä tie múdre, ale už iba obyčajnou simkou), tým, že sedíme na nete (čtv vie, že som v británii a a olympiádu mi na nete nedovolila pozerať) atď.

čipovanie sa už deje, už je v praxi.

a robíme to dobrovoľne, nikto nás k tomu nenúti.

Reezo

Stačí si koupit ten nový šifrovaný telefon a člověk může být v klidu. Je udělaný právě proti sledování a hlavně všechno šifruje. Přes kartu vás najdou jen když ji někde použijete. Přes internet se můžete taky chránit třeba využitím proxy serveru.

arygnoc

nebol by som si taký istý.

;)

dostať sa zo systému (spoločenského, zbaviť sa identity) von vôbec nie je ľahké.

Reezo

Já jsem si celkem jistý, že když člověk chce, tak ho nikdo nenajde a nevystopuje

zjentek

není to tak těžké, když už máš opravdový cíle v něm nebýt. Pak teprve ti ale vyvstane zásadní otázka bytí: kdo jsem bez systému? :o

arygnoc

nestačí zahodiť občanku, všetky karty a hotovo.

nikdy nesmiete použiť žiadnu službu, kde sa vyžaduje a eviduje meno (letenka, akýkoľvek preukaz či členstvo, zamestnanie, štúdium, nič, proste nič)..
nemôžete nikde pracovať – tudíž nemáte príjem.
nesmiete nikde kradnúť ani páchať iné nekalosti – aby vás nechytili a neodobrali vám odtlačky.

ostáva vám odsťahovať sa na opustené miesto – ale ani tam sa nevyhnete sledovaniu z obežnej dráhy a leteckému snímkovaniu – ľudia sú všade, vždy sa nájde niekto, kto posúdi vaše chovanie ako zvláštne.

v systéme ste už od narodenia (rodný list, lekársky záznam), a to sú údaje, ako aj tie všetky ostatné úradné, ktoré sa archivujú desaťročia (možno aj storočie) – a tam si vás vždy nájdu.

legálna zmena pobytu, identity nepomôže – je tiež niekde zaznamenaná.

ak sa dobrovoľne stratíte a jedinučký raz sa dostanete do situácie, že vám odoberú odtlačky (a dnes i genetickú stopu), hoci iba pre obyčajnú identifikáciu (lebo ste nikto), ste stratený – už ste ZASA v systéme.

nie, zo systému sa nedá stratiť, je to smola.
dá sa falšovať identita – ale zasa ste v systéme, iba inak.