Tom.Noddy

Čím vyčistit vnitřek žehličky, zanesený vodním kamenem?

Nejlepší odpověď
hanulka11

prodává se přípravek Dekalko na odvápnění žehliček v krabičce je 5 sáčků, ale lepší je si příště dávat pozor a lít destilku nebo mít v zásobě převařenou vodu
ale výrobce už nyní vyrábí žehličky s odvápňovacím systémem

Další odpovědi
Drap

Pokud nemáme přípravek, můžeme použít ocet , nebo citronovou šťávu.

P.T.

Dnešní žehličky mají funkci automatického odvápňování. Pokud i přezto je žehlička zanesená vodním kamenem,pak nějaké odvápňovací prostředky (tablety, prášky). Pokud máte problém s tvrdostí vody,koupit žehličku z aktivní odvápňovací kazetou, např. Philips GC4870.

elektrikář

Do žehličky používat destilovanou vodu.
A je po problému.Jinak odvápňovaci přípravky z drogerie.