JajaJ

Čím vyčistit podlahu od vodního kamene?

Máme v koupelně klasickou kachlovou dlažbu, na které je vodní kámen.. Čím ji vyčistím tak, aby zase vypadala jako nová? Vím, že na vodní kámen se třeba používá ocet, pomůže to? Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Kyselinu chlorovodíkovou ne !!!!, zničíš si dlažbu úplně a nejenom dlažbu !
Když už raditel dá takovouto radu, tak ať také doporučí koncentraci HCl a jak se k ní dotyčný dopracuje. Dlačba ani obklady nejsou odolné pro silné anoerganické kyseliny.

Jsou přípravky určené přímo na tento problém. Nejúčinnější je neředěné Savo ( pozor. nesmí se míchat s uvedenými prostředky, hrozí silný vývin chloru při styku s kyselinou). Přípravky jsou většinou naředěné kyseliny , většinou organické, ale podstatně slabší než je HCL. V každém případě je nutné nechat přípravek několik minut působit a použít i pomůcky na mechanické čištění. Savo projasní i zašlé spáry.
Doplňuji:
Dlažba ani obklady nejsou odolné vůči silným anorganickým kyselinám.

Další odpovědi
anonym

Jestli to máš od toho vodního kamene moc zaneřáděný, kup si tohle, já to používám, je to super
http://pripravky-rez-vodni-kamen.heureka­.cz/fixinela-na-rez-a-vodni-kamen-500-ml/

gecco

Poměrně šetrné je použití octa (nebo kyseliny citronové) se solí – případně opakovaně.
Pokud je vrstva příliš silná (a ty netrpělivá), můžeš použít kyselinu chlorovodíkovou (s ochrannými prostředky – jinak ti seřere i kůži).
😉