otgo

Čím utěsnit plastovou ventilační trubku v plechových stupačkách?

Zdravím,
potřeboval bych utěsnit plastovou ventilační trubku vedoucí od digestoře do plechových stupaček (otvor jsem vyvrtal). Maximální mezera je cca 1 cm. Nemáte někdo nějaký nápad, čím škvíru mezi plastem a plechem utěsnit, aby materiál po čase nedegradoval např. kvůli mastnotě?
Díky za odpověď!

Odpovědi
elkon

Stupačky se používaly k lezení na sloupy, to co máte v domě, jsou stoupačky (odvozeno od stoupacího vedení). Použil bych lemování, které se používá např. na hrany plechových rozvaděčů, nebo podobných skříní. Je to gumový, nebo plastový profil, s drážkou asi do poloviny profilu. Ustřihnete na míru a nasadíte na plech.

aliendrone

https://www.che­mieprostavbu.cz/si­kagrout-212--25-kg--zalivkova-hmota/

Na rozdíl od PU pěny to „brablenci“ neprokoušou, opravdu to dokonale vyplníš/utěsníš, i práce je s tím pro laika nenáročná – venkoncem ono to je přímo v popisu, že " vyplnění těsnění trubkových prostupů". :)

honza19hk

Silikon, šlo by to i mamutem

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

otgo

Děkuji za obě reakce. Myšlenka gumového profilu mi přišla fajn, ale bohužel se mi nepodařilo u nás žádný takový zakoupit. To, co navrhoval aliendrone mi přišlo trochu drahé řešení vzhledem k potřebě zadělat jednu díru. Nakonec jsem vyřešil zadělání díry izolačním tmelem, nyní se to zdá OK, tak snad to bude tak i nadále.