Terixína

Čím to je, že někomu jsou dobře vidět žíly (třeba při braní krve)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kromě síly podkožního tuku to taky souvisí i se stářím a fyzickou aktivitou jedince. V mládí a u fyzicky aktivních lidí jsou žíly blíže povrchu kůže, protože krev je takto lépe chlazena a ochlazuje se tak i celý organismus. Tak tomu bylo i v mém případě. Dřív jsem byl žilnatý jako hubený kulturista, dnes aby i zkušená sestra žílu pohledala a zavést kanylu je u mně téměř nemožné.

Další odpovědi
dubraro

Má málo podkožního tuku a dehydrovanou pokožku.

Drap

Je to částečně i dáno geneticky. Každý jsme jiný, někdo je vysoký, někdo malý, jiný je tlustý, jiný hubený. Někdo je vlasatý, někdo má holou hlavu. Tak jsme se narodily a tak to má být. Někdo má žíly zřetelné, u jiného se obtížně hledají.

marci1

Částečně je to genetické. Hubenějším lidem jsou také vidět, dají se lépe nahmatat. Dále jsou to lidé, kteří fyzicky pracují a nebo sportují. Všimni si, jaké „naběhlé“ žíly mají třeba sportovci.
Malá nápověda pro ty, kterým při odběru krve nemohou sestřičky nahmatat žíly: ráno, nalačno, před odběrem se napijte čisté vody (ne čaj, kávu, kakao aj.). 🙂
Doporučují to sestřičky, které odběry krve provádí.