dust8

Čím se vyznačuje světelný smog?

Nejlepší odpověď
Midoc

Světelné smog většinou způsobuje ve městech veřejné osvětlení. Svítí se na místa, kde to není potřeba. Veřejné osvětlení často svítí lidem do oken. Způsobuje to nevhodný tvar svítidel, nebo
příliš silný zdroj světla.
Svítidla z vybouleným spodním sklem svítí zbytečné do široka. Svítidlo by mělo mít rovné vodorovné spodní sklo, aby co nejméně oslňovalo fasády, okna domů.
Nejhorší jsou svítidla ve tvaru koule, ty svítí zbytečné i směrem do nebe. Bývají i parcích, kde ruší i ptáky v noci.
http://89.187­.140.201/cz/o­blasti-cinnosti/ener­getika/jednoducha-osvetlovaci-prirucka-pro-obce.aspx?refe­rrerID=166

Další odpovědi
Kepler

To je jev, který vadí hlavně astronomům, protože to prakticky znemožňuje pozorování noční oblohy. Ta je přesvětlená množstvím pouličních osvětlení a hlavně osvětlení významných budov reflektory zespoda.

elkon

Světelný smog způsobují některá svítidla veřejného osvětlení, která mají velký rozptyl, ale hlavně velké množství světelných reklam.

Emefej

Vyznačuje se tím, že vadí astronomům a ptákům.

RyuzakiKate

Při návštěvě hvězdárny nám jeden astronom řekl, že jedině v Severní Korei jsou slušně vychovaní a v noci nesvítí… :))