Kalim_YT

Čím odstranit zaschlý slunečnicový olej ze zbraně?

Došel mi olej na čištění a mazání zbraní, a tak, jsem si řekl že než mi přijde nový, tak to na ty 3 dny namažu normálně slunečnicovým. No, 3dny uběhly, zbraň drhne jako blázen, hadřík tu lepivou hmotu jenom roztahá dále, a zbraň smrdí jak friťák, čím to mám vzít? Uvažoval jsem nějaký benzinový čistič, co si myslíte Vy?

Odpovědi
Hufnágl

Čím jsi to pokazil, tím to naprav. Použij nějaký minerální olej. Čerstvý olej rozpustí ten starý a flinta bude jako nová.

Emefej

Pokud nepomůže běžný čistící olej na zbraně, tak zkus AT Clean V64 (v nouzi i WD40).

stařeček

Na zbraně zásadně olej KONKOR. Lze jej též použít jako odrezovač zarezlých šroubů, protože dobře rozpouští korozi.