Ametyst

Čím je typická německá kuchyně?

Nejlepší odpověď
zjentek

Německá? Tak to mě napadl jedině eintopf. Anebo nějaký ten wurst okurčička cibulová hořčice a pěkně z jednoho prkýnka. ((;

Další odpovědi
aliendrone

Už jsem chtěl napsat Wiener Schnitzel (tak jako tak tam šprechtí a sní o Rajchu), ale nakonec souhlasím se zjentkem – pro mě Krauti ohledně kuchyně nejsou nějak speciálně spojeni s tím zelím, ale právě s eintopfem. :)

_Bůh_

Bratwurstem a apfelstrudlem.

da ny

Jasný je ten Eintopf a brambory ;D Německé špecle.
Bramborový salát (hlavně brambory, cibule, jednoduchý). Příznačný je Schnitzel, Bratwurst. Cibulový koláč. Bavorský slaný preclík. Bramboráky.
Ta bavorská kuchyně je za humny a velmi podobná s naší (rodinnou a českou obecně).
Vánoční štola (Drážďanská). Jablkový koláč, štrúpdl.

Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi.

Chleba se sádlem (to už asi jen my, Slováci a Poláci), tataráček z vepřového masa, vepřové koleno Eisbein.
Nakládaná zelenina (čalamády), všudypřítomné kysané zelí a hlavně brambory (s knaky). Ale to jsou zase hlavně Bavoráci :) Čí je švestkový koláč? ;D

Sákriš, hned mám hlad a chutě. Dám si zbytek velikonočního salátu Vinegret. Ale to už je výborná ruská kuchyně, podle tchyně (z Volyně, ta od tchýně z Rusi) dělám téměř 30 let. Podle ní i s drobnějšími fazolemi.

zdenek l

Německá kuchyně.
https://hoska-tour.cz/magazin/ne­mecka-kuchyne/#pret­tyPhoto

cappuccino

Schweinshaxen mit Sauerkraut und Knödel – tedy alespon v Bavorsku