Avatar uživatele
Ametyst

Čím je typická německá kuchyně?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, zjentek, da ny, aliendrone, seraphico před 763 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Německá? Tak to mě napadl jedině eintopf. Anebo nějaký ten wurst okurčička cibulová hořčice a pěkně z jednoho prkýnka. ((;

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Už jsem chtěl napsat Wiener Schnitzel (tak jako tak tam šprechtí a sní o Rajchu), ale nakonec souhlasím se zjentkem – pro mě Krauti ohledně kuchyně nejsou nějak speciálně spojeni s tím zelím, ale právě s eintopfem. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
_Bůh_

Bratwurstem a apfelstrudlem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jasný je ten Eintopf a brambory ;D Německé špecle.
Bramborový salát (hlavně brambory, cibule, jednoduchý). Příznačný je Schnitzel, Bratwurst. Cibulový koláč. Bavorský slaný preclík. Bramboráky.
Ta bavorská kuchyně je za humny a velmi podobná s naší (rodinnou a českou obecně).
Vánoční štola (Drážďanská). Jablkový koláč, štrúpdl.

Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi.

Chleba se sádlem (to už asi jen my, Slováci a Poláci), tataráček z vepřového masa, vepřové koleno Eisbein.
Nakládaná zelenina (čalamády), všudypřítomné kysané zelí a hlavně brambory (s knaky). Ale to jsou zase hlavně Bavoráci :) Čí je švestkový koláč? ;D

Sákriš, hned mám hlad a chutě. Dám si zbytek velikonočního salátu Vinegret. Ale to už je výborná ruská kuchyně, podle tchyně (z Volyně, ta od tchýně z Rusi) dělám téměř 30 let. Podle ní i s drobnějšími fazolemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zdenek l

Německá kuchyně.
https://hoska-tour.cz/magazin/ne­mecka-kuchyne/#pret­tyPhoto

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Schweinshaxen mit Sauerkraut und Knödel – tedy alespon v Bavorsku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek