Avatar uživatele
Ozzy21

Chybný výsledek v testu ?

Zdravím, dnes jsme dělali na chemii tes kuřáků. Jsem zapřísáhlí anti-kuřák.. Vyhýbám se kuřáckým prostorům. Nerad vdechuji kouř :) Přitom mi při testu vyšel nejhorší výsledek ze třídy. Podle testu jsem největší kuřák. Byl to test ze slin. Jaké jiné faktory toto mohli ovlivnit?
Doplňuji:
Nene, nejsem pasivní kuřák.
Je to test kdy se vezmou sliny naleje se tam 15% roztok nějáké látky na zkyselení a poté se tam naleje taková oranžová látka. Nekuřákům zůstane oranžová. Kuřákům zčervená.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, marci1, partep12345 před 3795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Test neznám, nemohu proto odpovědět.
Ptej se ve škole toho, kdo test provádí !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

nepoznám žiaden chemický test na fajčiarov.

existujú testy na prítomnosť nikotínu v krvi, ale to nie je fajčiarsky test, nikotín sa totiž pridáva i do niektorých energy drinkov (napr. Liquid RB).

dá sa ešte testovať obsah kyslíka a co2 v krvi.

množstvo dechtových látok sa zisťuje opticky sondou v pľúcach, prípadne tomografom, rtg.

pravdepodobne sa jednalo o test kyslosti slín a to môže ovplyvniť čokoľvek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

To je rhodanidový test. Sliny kuřáka (ale i pasivního) obsahují rhodanid draselný, jinak též laboratorní činidlo na důkaz železitých iontů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
partep12345

Zvláštní … :/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

A nejste náhodou „pasivní kuřák“, tzn. že pobýváte v zakouřeném prostředí s kuřáky ? Viz : http://www.tip­net.cz/zdravi-a-krasa-2/nikotinovy-test-tobacalert-s-tabak/
Doplňuji:
„Pasivní kuřák“ nekouří, jen vdechuje cigaretový kouř ve společnosti kuřáků ( třeba doma, v restaruraci ap. ).

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
badisko

karma…:D

před 3795 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek