Ozzy21

Chybný výsledek v testu ?

Zdravím, dnes jsme dělali na chemii tes kuřáků. Jsem zapřísáhlí anti-kuřák.. Vyhýbám se kuřáckým prostorům. Nerad vdechuji kouř :) Přitom mi při testu vyšel nejhorší výsledek ze třídy. Podle testu jsem největší kuřák. Byl to test ze slin. Jaké jiné faktory toto mohli ovlivnit?
Doplňuji:
Nene, nejsem pasivní kuřák.
Je to test kdy se vezmou sliny naleje se tam 15% roztok nějáké látky na zkyselení a poté se tam naleje taková oranžová látka. Nekuřákům zůstane oranžová. Kuřákům zčervená.

Nejlepší odpověď
www

Test neznám, nemohu proto odpovědět.
Ptej se ve škole toho, kdo test provádí !

Další odpovědi
arygnoc

nepoznám žiaden chemický test na fajčiarov.

existujú testy na prítomnosť nikotínu v krvi, ale to nie je fajčiarsky test, nikotín sa totiž pridáva i do niektorých energy drinkov (napr. Liquid RB).

dá sa ešte testovať obsah kyslíka a co2 v krvi.

množstvo dechtových látok sa zisťuje opticky sondou v pľúcach, prípadne tomografom, rtg.

pravdepodobne sa jednalo o test kyslosti slín a to môže ovplyvniť čokoľvek.

cochee

To je rhodanidový test. Sliny kuřáka (ale i pasivního) obsahují rhodanid draselný, jinak též laboratorní činidlo na důkaz železitých iontů.

partep12345

Zvláštní … :/

marci1

A nejste náhodou „pasivní kuřák“, tzn. že pobýváte v zakouřeném prostředí s kuřáky ? Viz : http://www.tip­net.cz/zdravi-a-krasa-2/nikotinovy-test-tobacalert-s-tabak/
Doplňuji:
„Pasivní kuřák“ nekouří, jen vdechuje cigaretový kouř ve společnosti kuřáků ( třeba doma, v restaruraci ap. ).

badisko

karma…:D