loosi

Chybně podaný platební rozkaz, advokát za mě podal platební rozkaz, ovšem na jinou osobu (stejné jméno).

Nárokuje si za to odměnu ve vysoké výši. Jak se proti tomuto bránit? K popisu osoby jsem dodal, jméno, adresu, číslo OP. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Více sebevědomí, hrdosti a méně naivity. Tys klient, advokát jedná na základě plné moci za tvé peníze.
V ujednání máš i podmínky a cenu úkonů – pokud nejsem spokojen, či mám výhrady, prostě mu úkon neuznám, protože porušil základní povinnost, hájit všemožně a odborně zájmy svého klienta.
V krajním případě lze buď změnit právníka a ukončit zmocnění, případně podat stížnost na ČAK (Českou advokátní komoru) na porušení profesionální etiky.
Při vážných prohřešcích, by mohlo hrozit i vyškrtnutí a tím by přišel o chleba, takže se velice rychle pochlapí.
Ve zdroji máš odkaz na kontakty ČAK: – Nebát se a jednat!

Zdroj: http://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=260

Další odpovědi
Mapel

Souhlasím s Dr.Axl. Jseš zákazník a platíš si službu. U řemeslníka by ses ohradil u advokátů mají lidé stále strach. Podal jsem stížnost na advokátku na AK, dostala kárné potrestání a vzdala obhajobu – šlo o střet zájmů.