Avatar uživatele
loosi

Chybně podaný platební rozkaz, advokát za mě podal platební rozkaz, ovšem na jinou osobu (stejné jméno).

Nárokuje si za to odměnu ve vysoké výši. Jak se proti tomuto bránit? K popisu osoby jsem dodal, jméno, adresu, číslo OP. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4097 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Více sebevědomí, hrdosti a méně naivity. Tys klient, advokát jedná na základě plné moci za tvé peníze.
V ujednání máš i podmínky a cenu úkonů – pokud nejsem spokojen, či mám výhrady, prostě mu úkon neuznám, protože porušil základní povinnost, hájit všemožně a odborně zájmy svého klienta.
V krajním případě lze buď změnit právníka a ukončit zmocnění, případně podat stížnost na ČAK (Českou advokátní komoru) na porušení profesionální etiky.
Při vážných prohřešcích, by mohlo hrozit i vyškrtnutí a tím by přišel o chleba, takže se velice rychle pochlapí.
Ve zdroji máš odkaz na kontakty ČAK: – Nebát se a jednat!

Zdroj: http://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=260

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Souhlasím s Dr.Axl. Jseš zákazník a platíš si službu. U řemeslníka by ses ohradil u advokátů mají lidé stále strach. Podal jsem stížnost na advokátku na AK, dostala kárné potrestání a vzdala obhajobu – šlo o střet zájmů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek