autacek

Chtěli byste mít doma markýzu du Plessis-Bellière?

Nejlepší odpověď
led

O ktorej časti jej vlastností, jej výzoru, jej životných skúseností hovoríte?
Angelika, markíza du Plessis-Bellière, je vynimočnou práve pre jej životné osudy, ktoré z nej spravili, takú aká je v očiach mužov, žien a aj nezletilých detí. V inom prostredí to už Angelika, markíza Anjelov, grófka de Peyrac, či obchodníčka s čokoládou alebo osadníčka v Amerike, by nikdy nebola tou, ktorú v nej videli muži, ženy a nezletilé deti. Tou hrdinkou, aká bola pri písaní románu, akou ju vidíme vo filme v dnešnej dobe by ani nemohla byť. V prvom rade to bola matka, ktorá pre svoje deti a manžela bola schopná obetovať sa a tomu venovala svoj bohatý život.
Myslím, že v prípade potreby by sa dokázala aj naučiť ovládať zariadenia inteligentného domu, aj keď nechápem, prečo táto otázka je práve v tejto kategórii.

Mnohí z vás máte vo vašej manželke doma angeliku, markizu anjelov, grófku de Peyrac či markízu du Plessis-Bellière, obchodníčku osadníčku a iné, len si to sami neuvedomujete. Skúste sa zamyslieť, čo všetko, koľko činností robi vaša manželka pri starostlivosti o rodinu a domácnosť, čím v mnohom zatieňuje samotnú hrdinku týchto príbehov, kým vy oddychujete alebo sa venujete záľubám a to, prosím, robia bez služobníctva.

Další odpovědi
Arne1

Hmm, problém, neumím francouzsky – i když se mi ta řeč líbí.

zjentek

Těžko říct, foto nepředstavuješ…

hapiky

Ne! Všichni kolem ni umírali, či bankrotovali.

led

zjentek, nech sa páči
Angelika, markíza anjelov po 50 rokoch:http://www.top­ky.sk/cl/10031­4/1491147/Ange­lika--markiza-anjelov-po-50-rokoch--Uff--je-z-nej-morska-panna-XXL-
a tu je mladá obnovená, ale neúspešná Angelika: https://www.csfd­.cz/film/336572-angelika/prehled/

led

Hapiky, všetci nie, veď nakoniec sa so svojim pôvodným manželom stretla a možno až dodnes žijú v láske a mieri v Amerike, (čo na to Imigračný úrad?), ak nepomreli