df

Chtěli byste korekturu textů i v odpovědích a diskusích?

Co z toho, když je otázka zkorigovaná k absolutní dokonalosti, když nějaký nevychovaný hříšník naseká v odpovědi či v diskusi několik gramatických chyb, nenapíše čárky tam, kde mají být, zapomíná na velká písmena atd atd. Není to škoda? Mohlo by to tu být přece tak dokonalé!

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Jiná odpověď

Jakékoliv korekce zrušit, nechat lidi žít. 🙂
Snažím se psát správně česky, ale někdo zase umí postavit dům a to bych tedy opravdu, ale opravdu nesvedla! 🙂
Důležitější je přece to, co tazatel právě řeší a na co očekává od ostatních odpověď.

Další odpovědi
Mc Merkurion

Jiná odpověď

… jak kdo píše, ukazuje jen jaký je, někdo neumí sice psát správně gramaticky, ale umí zase jiný věci …
… text je – ať chceme, nebo ne – naší vizitko >>> proto by měl zůstat náš, i s našima chybama … slyšeli jste někdy o Jakubovi Bursovi (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jakub_Bursa ) >>> skvělej zedník, zůstalo po něm mnoho staveb na jihu Čech, a víte čím byl taky známý ??? psal různé popisky, veršovánky na štíty domů, ale neuměl pořádně česky, a vadilo a vadí to někomu ???
… a že ten text je někdy nesrozumitelnej ??? to je chyba autora, že se neumí vyjádřit … já píšu, tak jak mluvím >>> to znamená, jak mi zobák narostl … a budu tak psát dál !!!

Speed77

Ne

Nesnáším to. Nejsme ve škole ani v nějaké rubrice, tisku, kde by nám někdo platil za články a podobně a kde jsou placení korektoři a editoři. Tam s tím člověk souhlasí, je to ve smluvních podmínkách jeho práce a je to povinnost. Považuji to za narušování jisté svobody projevu a PRÁVA na chybu a vlastní vyadřování (nářečí, vlastní chyby, které si člověk může upravit sám, POKUD chce. Jeho chyba jeho věc – včetně následků, jako vnímání ostatními, jejich reakce, ignorace, narážky a podobně). Navíc se této pravomoci dá velmi snadno zneužít, nemluvě o chybné úpravě (forlmulace textu) od samotných korektorů.
A korektura v odpovědích se děje často (projdi si poslední otázky, odolen už na pár odpovědí „zaútočil“).
Kdyby tu byla nějaká možnost, tak bych nahlásil celou tuto stránku, web – za ty korektory.
Na úpravu odpovědí je expert quentos. To sis nevšiml? Upravuje často.
V diskuzích to myslím nejde. Alespoň jsem to neregistroval, že by někdy bylo upraveno něco v diskuzi.

Kepler

Ne

Zajímavé je, že sami korektoři své příspěvky si sami nekorigují. Třeba jen proto, že si to po sobě ani nepřečtou.

Nassin

Jiná odpověď

Nejsem ve škole.

Pokud je text nesrozumitelný, budiž, ale opravovat čárky, pomlčky, mezery, vykřičníky, otazníky…, tak to už je do nebe volající.

Pepa25

Jiná odpověď

jediné, co mi chybí, je možnost opravit po sobě překlepy také v diskusi (v odpovědích se to snažím dělat). Po druhých bych nic neopravoval, je to jejich vizitka.

elkon

Jiná odpověď

Každý text je vizitka autora. Kdyby to nebylo anonymní, řada lidí by si to psaní rozmyslela. Není asi moc těch, kteří by veřejně chtěli prezentovat, že jsou k ničemu. Ale je určité procento lidí, kteří jsou na tom tak, že ani nepochopí, jak jsou mimo.

Alesh

Ne

Pokud myslíš tady na Odpovědi.cz, tak taky je to naprosto zbytečné. Neřeší se tu nějaká fatální témata, která by ovlivňovala světovou politiku, ani nic odborného. Spíš se tu jen tak tlachá. Navíc zde si ti upravovači rádi honí triko, připisují svoje rozumy nebo zcela mění onen dotaz v „zájmu srozumitelnosti“, efekt je mnohdy zcela opačný.
Něco jiného je, když jsem kdysi svojí slabou angličtinou popisoval svůj IT problém na https://stacko­verflow.com/ a následně mi v tom moderátor opravil pouze a jen chyby. V tomto případě, když chtějí udržet jakýsi standard serveru, to zcela chápu a respektuji, ale to je je server na úplně jiné úrovni než Odpovědi.cz, kde žvaní jen Češi a pár Slováků.

Ametyst

Ne

To si nechte pro absolventy inkluze a distanční výuky.

aliendrone

Ano

ANO! Tedy pokud jde o gramatickou korekci, takovou bych doslova VYŽADOVAL (věcnou, tedy takovou, která pozměnuje význam textu naopak ZATRACUJI).
Důvod je prostý – nenaučil jsem se pořádně ani ČESKY, navíc jsem v tomto ohledu lempl (obvykle si ani [často ke své VELKÉ ŠKODĚ!] nekontroluji to, co napíši), tudíž pokud by BYLA MOŽNOST standardních korekcí MÝCH chyb, jsem všemi 10 PRO! Přeci jen nemusím vypadat jako kretén ještě VĚTŠÍ, než jsem. :D :D :D

paul1

Ano

Občas by se mi to hodilo, někdy si nejsem jistý.

jirka F

Jiná odpověď

Neřeší podle mně na co se tazatel ptá ale řeší čárky, tečky… Otazníky jsou důležité.Zběhlí je v tom zejména uživatel Quentos.

zjentek

Jiná odpověď

Se probuď.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Kepler – korektoři si po sobě opravují příspěvky někdy i po obsahové stránce. Tak teď netvrď že nedělají ani korekci 😉

df

zjentek: možná jsi nepochopil smysl otázky. Mě zásahy do textů (pokud to není vyloženě nějaký paskvil) vadí a nesouhlasím s tím. Tak se probuď.

zjentek

Mně, ne mě. Pokud to nechápeš, budu muset ti do textu zasáhnout, bo paskvil jak cyp.

df

Ano,má tam být mně. Chybička se vloudila a upravit se to již nedalo. Jenom mě nezastřelte za to. Děkuji

zjentek

Tak jo. Nemáš vůbec zač.