helena70

Chtěla jsem vrátit kolky na poštu, ale nechtěli mi je vzít. Kde je mohu vrátit?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, zda jde o kolky staré emise. Navíc je měnili jen na některých poštách.

Neplatné zkuste třeba nabídnout v internetovém bazaru některému sběrateli.

Tudíž se zaříďte podle informací ČP.

"Odkup nepoškozených kolkových známek

Nepoškozené kolkové známky lze odkoupit na provozovnách České pošty, s.p. pověřených pro výměnu a odkup kolkových známek.

Seznam provozoven České pošty, s. p., pověřených k výměně a odkupu kolkových známek (pdf, 336kB)

Za odkup se vybírá poplatek ve výši 5 % z nominální hodnoty kolkové známky odkoupených kolkových známek, dle aktuálně platných Poštovních podmínek České pošty, s.p., – Ceník.

Žadatel musí o odkup písemně požádat a předložit svůj doklad totožnosti. V žádosti uvede počet kolkových známek dle jednotlivých nominálních hodnot a jejich úhrn, svoje jméno a příjmení, přesnou adresu a zároveň stvrdí svým podpisem příjem vyplacené částky. K odkupu musí být předloženy obě části kolkové známky.

Žadatelé se musí prokázat platným dokladem totožnosti.

Od 1. 1. 2012 již nelze výměnu nepoškozených nebo poškozených kolků a odkup staré emise provést.

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/prodej-a-eshop/kolky