Avatar uživatele
Bruneta84

Chtěla bych založit spol. s r. o., momentálně jsem studentem. Mohu ohledně toho položit několik otázek?

Dobrý den, v tuto chvíli jsem student a mám živnost, kterou bych chtěla zrušit a následně založit s.r.o. Mé dotazy jsou:

  1. Když už nebudu mít živnost, nemusím podávat daňové přiznání na mé IČO? Daňové přiznání k dani z příjmu podávám pouze za tu právnickou osobu?
  2. Chtěla bych sro založit v lednu 2019, daň z příjmu zaplatím naráz až v roce 2020?
  3. Zdravotní pojištění za mě hradí škola, soc. nehradím – je lepší se u sebe zaměstnat na DPP do 10 000 Kč, abych nemusela v budoucnu platit ta pojištění? Lze to vůbec takto?
  4. Když budu kupovat věci z Číny do 22 eur, musím mít JSD, nebo stačí výpisy z účtu do učetnictví?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 2027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Na věci z Číny velký pozor. Zákon č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky. Mimo jiné dává odpovědnost za bezpečnost výrobku tomu, kdo jej uvádí na trh. Není to žádná sranda. Něco jiného je, když si koupím já něco pro svou vlastní potřebu, něco jiného je to uvést na trh, tedy za účelem dalšího prodeje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Škola za Vás zdravotní pojištění nehradí. To za studenty hradí stát.

Budete-li stejně pečlivě jako k formulaci své otázky postupovat ve svém podnikání, pravděpodobně se Vám prodraží (minimálně o nějaké pokuty).
Pozor na „obcházení“ platných předpisů, to by se Vám nevyplatilo.

Chcete-li podnikat, seznamte se s platnými předpisy a řiďte se jimi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek