Nikyna

Vzali by mě na makléře nebo na obchodku nebo ekonomiku byznys, když mám trojky na vysvědčení?

Na prvním pololetí 8. třídy jsem měla 3 trojky z českého jazyka z matematiky a z chemie a z druhýho pololetí jsem měla taky 3 trojky jinak samý dvojky a jedničky a to jsem měla ty trojky že jo Z češtiny angličtiny a chemie

Nejlepší odpověď
Disraeli

Žádné SŠ makléřské vzdělání/obor neexistuje. Na makléře musíš mít VŠ, popřípadě SŠ s maturitou a nějakou kvalifikaci, třeba praxi. Na ekonomku tě klidně vezmou (obchodka je ekonomka – existuje však více ekonomických škol a oborů, OA je jednou z nich, taky asi nejběžnější). Při nástupu na SŠ – maturitní obor – rozhodují hlavně přijímačky…

Další odpovědi
annas

Pro výkon makléře mustíe mít zkušenosti, takže výhodnější je vysoká škola. Obchodní akademie je odborná škola, gymnázium je všeobecná školu a zaměřuje se především na přípravu ke studiu na VŠ. Takže jste po mturitě lépe připravená složit přijímací zkoušky na VŠ. Ty jsou v rozsahu učiva gymnázia, kde se učí některé předměšty podrobněji než na SOŠ.

Při přijetí na SŠ se započítavají známky z 8. . a 1. pololetí 9. třídy. Je stanovený počet bodů, tj. asi 366, , který se snižuje za horší známku z určitých předmětů. a zvyšuje za účast ve významných soutěžích, třeba olympiádách atd.

Přijoímací zkoušky mají či budou mít opět centrální zadání, počet bodů pro přijetí si stanoví škola sama a připočítává je k těm ze ZŠ.

Záleží na tom, kolik je na školu přihlášených žáků, jaký mají prospěch na ZŠ a jak se vejdou do stanovené výše bodů u přijímacích zkoušek. Důležité je i to, , kolik žáků bude škola přijímat.

Takže plný počet bodů za vysvědčení zřejmě nezískáte, takže je nutné, abyste zvládla perfektně přijímací zkoušky z CJL a MAT a získala co nejvyšší počet bodů. Jedině tak máte šanci.

Podívejte se, jak se započítávají body na jedné škole. Na každé škole se to může lišit podle počtu přihlášených a přijímaných žáků.

https://www.sos-jh.cz/file/SY2/Bo­dove-hodnoceni-vysledku-ZS-2017.pdf

Hlada

S tak nápadnou neznalostí češtiny by ses měla vyhnout všem oborům, ve kterých se správné vyjadřování vyžaduje.

Kazatel

Klídek, na malléře nemusíš umět nic, stačí ti sehnat zodpovědnou osobu a dělat budeš na živnosťák tak jako tak.

Jinak ve škole by to chtělo přidat, přece jen střední škola vyžaduje v češtině i matice zvládnuté učivo ze základky, i když se dostaneš, budeš tím pak trpět.

da ny

Pokud zvládneš přijímací zkoušky a bude málo těch s lepším prospěchem před tebou, šanci máš.
Jestli se na SŠ „udržíš“ a zvládneš maturitu, bude záležet jen na tobě.