Lucule13

chtěla bych se zeptat o kolikati měsíců musím se štěnětem chodit na cvičák(jako myslím ho vycviit u těch lektorů)

mám 2 měsíční štěně, 22.6. jí budou dva měsíce,je to border kolie křížená s vlčí špicem..

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlepší je začít co nejdříve cca ve třech až čtyřech měsících, kdy se štěně nejlépe učí a nejlépe asociuje. Délka podle toho, jak moc chci psa vychovávat. Zda mi stačí zvládnout jen základní povely, nebo zda chci třeba dělat se psem nějaký sport.

Další odpovědi
OlinaD

Na cvičák chodit nemusíte, není to povinnost. Ale běžný cvičák se doporučuje cca od šesti měsíců. Dá se chodit i dříve, to bývá tzv. psí školka, kde si pejsci i dost pohrají, seznámí se a naučí se úplné základy.
Se naším štěnětem chodíme právě do té tzv. školky (cca od čtyř měsíců) a je tam nadšený, vyběhá se, vyřádí se a bere to jako velkou hru. Teď mu bude půl roku abudeme přecházet na normální cvičení, tak uvidíme.

ARIS

S našimi psy jsme vždy chodili od 3 měsíců. Psi se dobře vyběhali, naučili se komunikovat s ostatními psy a lidmi zvikli si na různé lidi, jejich chování, na různé prostředí. Vždy bili v pohodě. Postupně se učili další a další povely. Border kolie křížená se špicem, to by byl pro vás určitě sport agility. Podrobně vám vše řeknou na cvičáku – doporučuji najít nějaký dobrý ve vašem okolí.