Ultra adela1

Chtěla bych se zeptat, jaký trest dostala dívka v Erbenově baladě Svatební košile.

Odpovědi
Pepa25

Trest? Vždyť to skončilo happy endem! Co bylo předtím, to se nedá stručně popsat, to si musíš přečíst:

Zdroj: https://cs.wi­kisource.org/wi­ki/Kytice_z_pov%C4%­9Bst%C3%AD_n%C3%A1rod­n%C3%ADch/Sva­tebn%C3%AD_ko%C­5%A1ile

Kelt

Erbena znám nazpaměť, dokonce jsem si k tomu sám složil hudbu, abych si to lépe zapamatoval. A ty máš také možnost si to přečíst, nebo se podívat na Kytici, kde ta Svatební košile je krásně udělaná. Toho umrlce hraje Jiří Schmitzer.
A znalost Erbena patří k základnímu kulturnímu vzdělání.

Edison

No, tak se ZEPTEJ… 🙂