josef čapka

Je možné mít na LCD TV s CL slot pro satelitní vysílání i s dekódování kartou? Potrebuji satelit na střeše?

Nejlepší odpověď
Edison

Heh??? Chápeš, z čeho se vůbec skládá rádiový přijímač obecně?

Jinak řečeno… to na střeše je parabolická ANTÉNA. To je to, co z éteru přijme EM signál, převede jej na elektrický a svodem pošle do přijímacího zařízení, v tomto případě do televizoru. Uvědom si, že nějak do televizoru musíš dostat příslušný signál. Bez ANTÉNY to prostě NEFUNGUJE. Tu kartu ovšem potřebuješ jen pro některé, většinou placené, kanály.

Mno.. jestli máš ale na mysli pozemní vysílání, k tomu žádnou kartu nepotřebuješ. Jen jinou ANTÉNU a svod připojený do jiného místa v televizoru.

No a pak tu máme kabelový systém. K tomu anténu nepotřebuješ, bo signál je přiváděn… světe div se… po kabelu. U toho ale zase většinou karta potřeba je. Teda alespoň pro některé, většinou placené, kanály, podobně jako u některých satelitních.

Další odpovědi
Kepler

Není to třeba, není to případ příjmu z pozemních vysílačů, kdy je co nejvyšší poloha směrové antény žádoucí. Slot pro příjem SAT je nutný jen pro příjem placených stanic. Jinak satelitní parabola není nutná na střeše, ale musí být splněna podmínka, aby příslušný satelit na geostacionární dráze byl „viditelný“ z místa příjmu. Takže parabola může být klidně na balkóně, nebo na venkovní zdi. Když to nejde na jedné straně budovy, pak to určitě půjde z jiné strany.

autacek

Potřebuješ satelit na geostacionární dráze a na ten mít přímý, ničím nestíněný výhled. Pokud splňuješ tuto podmínku, zavolej si na montáž paraboly odborníka. Obávám se, že se znalostmi co zde předvádíš to sám seřídit nesvedeš.

aliendrone

Nerozumím otázce. Satelitní anténu (parabolu) potřebuješ jen tehdy, pokud cheš přijímat satelitní vysílání. Dekódovací kartu do CL slotu potřebuješ tehdy, když chceš přijímat zakódované satelitní vysílání (většinou je, např. UPC Direct apod.). Kepler má pravdu, parabola (satelitní anténa) nemusí být nutně na střeše, ale pro příjem je NEZBYTNÁ.

Dále je třeba pamatovat (pokud chceš přijímat ze satelitu), že potřebuješ satelitní přijímač (DVB-S2). Zdaleka ne všechny televize jsou jím vybaveny. Pokud nejsou, potřebuješ externí. (dnes je to obvykle krabička podobná set-top boxu)

mosoj

Pokud máš TV která má satelitní tuner v sobě, potřebuješ pouze parabolu se satelitním konvertorem v ohnisku paraboly. Takováto TV má i slot na dekódovací karty. Pokud tvoje TV satelitní tuner nemá, potřebuješ mezi TV a konvertor ještě satelitní přijímač. Satelitní přijimač musí umět normu S2, ale to již dávno mají všechny TV, nebo satelitní přijímače.