Hafanana

Chtěl bych manželce koupit psa. Libí se ji bišoni, pudli, taky maltézáci a třeba havanský psík. Který je nejchytřejší?

Bydlíme v RD, u lesa, mělo by to být něco, co se nemusí nosit po pár krocích v náručí, protože to má krátké nožičky :) (jorkšírák). Ovšem hlavní věc je inteligence psa.

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se jednoznačně říct, který pes je chytřejší nebo hloupější. Každý , i psí jedinec je osobnost . Nejvíce však záleží na tom, jak se mu věnuje majitel a jak ho vychovává.

Další odpovědi
simsalabim

Pejsci se nedělí na chytré a hloupé. Záleží hlavně na výchově a postoji ke psu. Můj děda měl fenku, pudla ale co vám budu namlouvat – prostě byla rozmazlená. Kdykoli bylo jídlo na stole, Jessi přiběhla a kníkala dokud něco nedostala… kdyby ji děda nic nedával, seděla by na zadku a čekala kdy se půjde ven… jak říkám, záleží na výchově.
„Psi nejsou hloupí, hloupý je ten, kdo je nenaučí být chytrými.“

Sarča

Moje kamarádka mají 4 psi a jedno z nich mají havanského psíka. Je velmi chytrý,mazlivý a věrný svému páníčkovi.Ale jako každý pes není dokonalý.Je hodně žárlivý na svého páníčka a rodinu.Určitě to není moc gaučový psík.Rád dělá to co jeho rodina.Určitě ho doporučuji