annas

Chrám sv. Víta je postaven v témže architektonickém slohu jako:

  1. chrám sv. Mikuláše na Malé Straně
  2. rotunda sv. Jiří na Řípu
  3. chrám Panny Marie před Týnem
  4. dům u Černé Matky Boží

Doplňuji:
Luss, máte pravdu, je to trochu „chyták“.

Nejlepší odpověď
Luss

Ja bych si dovolila do toho stournout :))) O chramu sv.Vita se totiz neda rict, ze je ciste v jednom slohu. Goticka je lod, ta velka vez uprostred je renesancni a dostavovano je to cele az v 19.stoleti.
Jinak 1) je baroko, 2) romansky sloh 3) gotika, 4) kubismus. Takze martino1, slohove jste urcite nejbliz, ale sv.Vit rozhodne neni zrovna typicky predstavitel ciste gotiky.
Prominte Annas :)))))) ale tohle mi nedalo 😉
Doplňuji:
martino1 – gotika u sv.Vita samozrejme prevazuje, ale treba sv.Barbora v Kutne Hore je mnohem jednotnejsi a cistejsi gotika. (tam je jen jeden oltar vytvoreny zacatkem 20.stol.), jinak ji neni co „vytknout“ :)

Další odpovědi
1popelka1

  1. baroko
  2. románský sloh
  3. gotika
  4. byl postaven až ve 20.st., tipuji kubismus

→ 3.
, i když Vít není čistá gotika!

vagra

3.je správně

Byl založen ve stejném slohu,jako románská rotunda na Řípu.
Dostavěn byl ve stejném slohu, jako gotická stavba Týnského chrámu.

martina1

Hádam 3.????
Doplňuji:
Tak jsem zase chytřejší.Dějepis jsem měla naposledy na zákládní škole a když bych si měla vybavit gotickou stavbu,tak bych si vybavila Chrám sv.Víta.

kapka

Stručná odpověď pro laiky zde:
http://www.you­tube.com/watch?v=H_OT­S3nS62o&featu­re=related 🙂

annas

Luss, otázku jsem převzala z knihy maturitních otázek ke státní maturitě. Otázky někdy nejsou jednoznačné, ale musíte něterou variantu vybrat. Volit nejmenší zlo.

Luss

Annas v poradku, ono to pro tzv.vseobecny prehled staci. Spousta lidi nevi ani to.
A uznavam, ze v tomhle mam naskok – vsak vite 😉

annas

Samozřejmě. Ale je dobré si občas něco osvěžit. Víte, ty některé otázky jsou strašně formulované. Kdybyste o nich začala přemýšlet, tak nemůžete odpověďět. Dost často jsme formulace kritizovali. Jsem zvědavá, na jarní maturitu. Ale zřejmě to zůstane stejné.