amanda

Chci upéct dort ale většinou se mi moc nepovede, nemáte někdo nějaký kvalitní recept na dort ? :)

Nejlepší odpověď
Monyszek

Záleží na tom, jak velký dort chceš, já používám tento (do kulaté formy, 26 cm):
6 vajec
240 g cukru krupice
240 g mouky hladké

Vejce s cukrem nahřejeme do vlažna a dáme vyšlehat do husté pěny (hmota drží na prstě) a poté pomalu ručně zasypáváme mouku a dáme do formy.

Další odpovědi
hanny 2

Tady máš receptů plno -http://www.to­precepty.cz/re­cept/9528-vyborny-piskotovy-korpus-na-dorty/

Děda Louda

Jen by mě zajímalo, proč potřebuješ kvalitní recept, když se ti dort stejně nepovede.

PatricieA

Cheesecake sice není opravdický dort, ale je moc dobrý a lehký. Těsto(korpus) se skládá ze sušenek a másla a na něm je tvarohová „pomazánka“ s vejcem(je také verze bez vejce). Když tak se podívejte na internetu. Nebo se podívejte na jiné dorty- http://www.al­bert.cz/radce-zakaznika/recep­ty/index$5550­.html?queryAN­DWords=dort&re­sults=1&tab=fu­lltext

Málče

Já dělám podle tohoto receptu a vždy se povede: 5 vajec ušleháme se 150gr krupicového cukru do husté pěny, poté opatrně vmícháme 200gr polohrubé mouky s 1 lžičkou prášku do pečiva a opatrně, ne z vysoka, vlijeme do formy (prúměr 24 cm). Vymazávám a vysypávám jen spodek formy. Těsto se při pečení přilepí na boky a tím má dort po upečení rovný povrch. Pečeme asi 25 až 35 min. na 160 °C.Necháme částečně vychladnout, dort uvolníme odříznutím od boku formy a vyklopíme.