karuzo

Chci koupit novou navigaci do auta a nevím jakých parametrů se mám držet. Poraďte.

Nejlepší odpověď
anonym

1/ kvalita mapových podkladů (obecně bývá nejlepší teleatlas) , měly by být pravidelně aktualizované (např. Tomtom MapShare)

2/ chytřejší navigační algoritmus zohledňující průměrnou průjezdnost daných úseků v určitý čas a den v týdnu (IQ Routes od tomtomu nebo Chytrá trasa od Dynavix) … rozdíly jsou v tomto bodě mei navigacemi obrovské a přitom efektivita navigace je to kvůli čemu si navigaci kupujeme.

3/ pokud máš na bluetooth telefonu možnost připojení k internetu pak vyhledávaj navigaci která toho umívyužít pro své pravidelné aktualizace

4/ pak dlouho nic … a teprve pak až ty nepodstatné detaily jako

5/ velikost displeje, mp3, video, tv a dalsi hlouposti
Doplňuji:
málem bych zapoměl … podpora RDS/TMC je také důležitá, umožní navigaci vyhnout se aktuálně zcela neprůjezdným úsekům v naplánované trase

domik8

Ahoj všem, já osobně jsem si navigaci do auta kupoval na Alze. Našel jsem tam nějaké slevové kupóny https://slevo­vykupon.net/, tak jsem sehnal pěknou za super cenu. Ale mají jich tam spousty, stačí si jen vybrat. No a pak je samozřejmě ještě možnost používat navigaci z mobilního telefonu, pokud máš chytrý telefon a v autě máš držák nebo se ti to dá nějak propojit. Hezký den

anonym

užitečný odkaz do vyhledávače zboží/navigací v českých eshopech … také se zde dočteš mnoho osobních zkušeností s každým srovnávaným modelem http://gps-navigace.heure­ka.cz/f:2290:3­909,3886,4070/