Natáliemach

Chci být modelka, a jsem moc malá (147 cm), poraďte, co mám dělat?

Chci být modelka a jsem moc malá mám 147 cm prosím někdo mi poraďte

Nejlepší odpověď
CTTON

Věk? Pokud tak 12 podle gramatyky tak ješte vyrostes

Další odpovědi
Pepa25

To se nedá nic dělat, výšku člověk nezmění. Smiř se s tím, že nebudeš modelka stejně jako já jsem se už smířil, že nebudu kosmonautem.

ivzez

Podle mne bys měla začít přemýšlet o jiném povolání.

orwell

Záleží na věku, u dívek se po dostavení menstruačního cyklu obvykle růst zastaví, nebo zpomalí. Kdysi jsem v nějakém časopisu četl o zvláštních cvicích podle nějaké odbornice, která tvrdila, že se lze ještě i později o něco „vytáhnout“, ale to bylo pár cm, ne čtvrt metru. Podrobnosti si už nepamatuji, nějak mě to příliš nezaujalo.

Kelt

Tak přesně toto téma je obsahem jedné lekce z učebnice španělštiny. Dívka má zálibu v módě, vše si zkouší, ale na přehlídce není vybrána kvůli malé výšce 150 cm. Nakonec se stává módní návrhářkou.

Gonfaloniér

Modelky bývají vysoké, ale není to pravidlo, které by se nedalo obejít. Budeš se muset prosadit. Druhů modelek je taky spousta. Nejen podle působnosti, ale i postavově nebo dokonce věkově (včetně dětí, mladistvých, důchodců).
147 cm, to budeš asi ještě ve vývinu a vyrosteš, Holky většinou měří kolem 160 až 170 cm. Spíš kolem těch 160. Takže možná to budeš mít stejně. To ale neznamená, že nebudeš moct dělat modelku.
Pokud to budeš moc chtít dělat, tak si cestu najdeš. Zkoušet, sehnat si agenty, vybíra si seriózní konkurzy a obcházet je, zapůsobit (nejen vzhledově), proslavit se předem, třeba přes instagram (nebo rovnou se zaměřit na ten instagram). Záleží taky, kde přesně bys chtěl vystupovat, pro koho pracovat a kde.
Ale, protože je ti asi -náct, tak máš ještě čas.