Vladislav II

Chápete někdo chemické rovnice a redoxní reakce?

jak mám doplnit druhou stranu rovnice, názvosloví umím, ale toto nechápu… Děkuji

Nejlepší odpověď
Quimby

Musíš ji doplnit tak aby seděly počty všech prvků, stejně jako u každé rovnice… Také musí seďět celková změna ox. čísel, podle toho se dá ta rovnice třeba doplnit. Kdyžtak napiš konkrétní příklad a jak bys ho řešil.

Další odpovědi
Klaproth

Ano, chápu. U chemických rovnic je to stejné jako v matematice, musí se rovnat L a P strana.

Vladislav II

Díky, díky… Třeba pokud mám AgNo3 + NaCl -) AgCl/sraženina/ + NaNo3 ? Tak jaký je přesný postup? oxidy mají náboj –2, halogenidy –1… to chápu, ale proč zrovna AgCl? protože je AgCl, tak jako AgBr, AgI jsou sraženiny? A ten zbytek se jen vyčíslí? Jinak moc děkuji!