Natty*

České slovo ve větě?

Jakým českým slovem/souslovím byste nahradili slovo -model- ve větě: Tento notebook se od ostatních modelů v mnohém liší. ?
Děkuji.
Doplňuji:
Slovo je nutné doplnit, ne vynechat.

Nejlepší odpověď
annas

např. typ, vzor, prototyp, provedení, originální výrobek – jsou to synonyma, ale záleží na kontextu ..

Další odpovědi
NemamSlov

typ, vzor, prototyp, druh :) som slovak ale jazyky su podobne :)

huxa

Docela by pomohlo, kdybys nám osvětila, co má označovat přesně ten model (v jaké souvyslosti je to použito, jestli někde na výstavě notebooků, nebo v prospektů určitého výrobce)

anonym

Napsala bych tuhle větu takto:
Tento notebook se od ostatních výrobků této typové řady v mnohem liší.

M.

Prototyp? Jen nevím, jestli je to přímo české, ten typ v tom vyzařuje..

pl4toon

Nejde mi do hlavy, proč chcete tohle slovo zaměnit za jeho synonymum. Řekl bych, že slovo „model“ je srozumitelné, i laik okamžitě pochopí o čem je řeč. Lepší náhradu těžko najdete. Jestli ho chcete změnit kvůli častému výskytu v článku, spíš bych přizpůsobil ostatní text a v této větě bych výraz „model“ zachoval.

Braník

Tento notebook se od ostatních v mnohém liší.

Doplňuji:
notebooků,laptopů

Natty*

Annas: Kontext tam daný máš, tak co se tam hodí?

annas

Nestačí jedna věta. Musí zapadat i k dalšímu textu.

iceT

Možná by bylo dobré uvést i konkrétní značku notebooku(nap­ř.Asus)protože přece jen se snad dělí i na typy.
Takže za mě by věta zněla :Tento notebook zn Asus se od jiných modelů stejné značky v mnohém liší.
Nevím ale do čeho by měla věta zapadat,a taky nejsem češtin…