Avatar uživatele
zbynula

Cebia ukázala, že auto je financované leasingem. Co to znamená?

Koukám po aute z bazaru a u jednoho mi Cebia našla, že je předmětem financování u leasingové společnosti. Co to pro mě jako potenciálního kupujícího znamená? Musím po koupi ještě něco doplácet nebo má to pro mě nějaká omezení? Děkuji za odpověď

Zajímavá 0 před 39 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud auto je financováno leasingem, znamená to, že stále ještě někdo platí za jeho koupi. V praxi to znamená, že leasingová společnost je stále ještě technicky vlastníkem vozu, dokud nebudou všechny splátky zaplaceny.

Pokud byste takové auto koupili, riskujete, že byste mohli zaplatit kupujícímu, ale stále byste neměli právo vlastnit auto, dokud by nebylo leasing vyplaceno. Pokud se leasing nevyplatí, leasingová společnost má právo zabavit auto.

Pokud opravdu chcete koupit auto, které je stále na leasing, měli byste se obrátit na leasingovou společnost a dohodnout se na podmínkách prodeje. Mohli byste také požádat, aby současný vlastník auto vyplatil a poté ho prodal vám.

Důkladně si ověřte všechny informace a nenechte se spěchat do koupě, která by mohla skončit komplikacemi. Doporučujeme konzultovat s právním poradcem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To znamená, že si vyber jiné auto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava