Ingridka

časté a vleklé gynekologické problémy

Trápí mě časté gynekologické problémy. Mívám stále záněty močových cest. Jak mám nastartovat imunitu? Prosím poraďte mi.

Odpovědi
elkon

Jedna z možností je užívání tinktury z lichořeřišnice.

ivzez

Bylinky nepomohou, ty mohou jen podpořit zdravého člověka.
Vleklé problémy nevyřeší.

Na jaře začněte s otužováním. Teoreticky by se dalo začít ještě teď,
ale přijde mi, že zima už je dost blízko.

A zvažte možnost jiného oblékání. Přestože si spousta mladých
myslí, že kalhotky tanga, nebo bederní kalhotky/kalho­ty/sukně nejsou
problém, je to naopak.

Alesh

Na to jsou nejlepší byliny, zkus nějakého dobrého bylinkáře. Já byl párkrát u „Heřmánka“ a pomohl mi.

Zdroj: https://prirodni-cisteni.estran­ky.cz/

da ny

Pokud Vás trápí gynekologické potíže, pouvažujte o osobní hygieně, nevhodná je koupel. Tdravé sprchování, pozor na mycí přípravky (omezit, vynechat). Příčinou může být partner (někdy raději vyměnit, bez kondomu ani ránu). Nesprávná léčba. Psychosomatická příčina = nespokojenost v partnerském vztahu.
Zcele nevhodné je spodní prádlo – tanga Upnuté kalhoty (džíny). atd. atp.
Upravte životosprávu, hlavně stravu.
Výtoky bývají přítomny (mohou souviset) při problémech s častými záněty mandlí, angínami..

Zánět močových cest nepodceňovat! Vřdy pečlivě vyléčit a doléčit (návštěva lékaře, obvykle za pomoci ATB s kontrolou moči.). Brusinky někdy nestačí.
Nohy v teple! Pozor na prochladnutí.
Pozor na veřejné, vyhřívané bazény/ky a vířivky, koupání v rybnících atp.(hrozí infekce).
Lichořeřišnice (tinktura) jako prevence a posílení IS je velmi dobrý nápad.