Kalim_YT

Byly děti před pár desítkami let stejně „nadávačné“ a zkoušeli v brzkém věku takové věci jako cigarety a alkohol?

V poslední době slyším o tom jak dnešní děti (9–13 let) experimentují s alkoholem a cigaretama, a jsou sprosté.. slyším to i jak okolo nějakých procházím.. Bylo to tak vždy? Myslel jsem si že je to výplod moderní doby.. Ale pak jsem slyšel rozhovor s panem Menšíkem, a ten říkal že už jako malí rodičům kradli a kouřili cigarety.. Jak jste to měli vy? Já do této generace asi boužel patřím.. (je mi 17 let. )… Chtěl bych zeptat nějakých starších generací jak to měli oni, a jestli je šance že z dneštních dětí vyrostou slušní občané.

Nejlepší odpověď
Kepler

To se ví, že to tak bylo i před 50 lety. Jak říkal pan Menšík. Jen jsme to dělali tajně a ne na veřejnosti. Na veřejnosti jsme ale sprostí nebyli a když jo, tak jsme si pěkně odskákali. Starší děti zkrátka musí všechno vyzkoušet, ale vliv na jejich pozdější profil to mít nemusí. Zažil jsem ale, že jednoho kluka drželi na krátkém vodítku, všechno mu zakazovali a pak se z něj stal pravý chuligán a rebel. Byl jak urvaný z řetězu.

Další odpovědi
da ny

Alkoholu, kromě vinařských oblastí, doma tolik nebývalo. Pivo děti upíjely
ze džbánů, když je tátové poslali pro točené. Cigarety v rodinách kuřáků děti zkoušely.
Tak barevná škála vulgarit „těžkého kalibru“ se neužívala. Na veřejnosti
téměř vůbec. Drzí k rodičům jsme nebyli (trochu v pubertě), ti před námi vůbec.
Ve škole jsme neodmlouvali, netýrali vyučující (spíš oni nás ;), „škoda rány, která padla vedle“, přes ruce ukazovátkem, tahání za ucho atp.). Když si doma někdo postěžoval a rodiče se vydali do školy, dostalo dítko často ještě naloženo od rodičů.
Dnes hned „otitulují“ dotčení rodiče, před dětmi paní učitelku.
Dříve se obecně, více uznávaly autority, přirozeně a později i z musu.
(Rodiče, farář, četník, pan učitel, řídící, berňák, soudruh učitel, příslušník VB, vedoucí aj.).

Mc Merkurion

… dřív byly vychovanější, já třeba s cigaretama neexperimentoval … kouřím od třinácti … a po nástupu na intr se přidalo pivo, sem tam rum a jelo to … no, a dnes mohu říct, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš …

hapiky

Já jsem ochutnal cigaretu ve 12letech. Byl to pro mě humus, ale stejně jsem potom po 12.letech asi 4roky kouřil.
Horší je užívání drog. Nejen vysokou cenou, ale i více likvidační.

Justin1

Na základku jsem chodil v druhé půlce osmdesátých let minulého století. Byl tam spolužák, který pořád říkal „vole“, kouřil, experimentoval s pyrotechnikou, kradl, pytlačil a měl i dvojku z chování. Další se zase hodně pral. Takže i tehdy byly problémové děti.

Nedávno jsem někde četl, že dnešní mládež už se méně zajímá o experimentování s návykovými látkami a baví se spíš na sociálních sítích.

Emefej

Bylo to stejné. Na ZŠ jsem chodil na přelomu 50–60 let. Nadávky jsem pochytil od spolužáka Žoltáka, s alkoholem a cigaretami mě seznámil spolužák Stern.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.