annas

Byl vnukem Alberta Einsteina?

Nedávno zesnulý Ladislav Smoljak býval přirovnáván k Albertu Einsteinovi. To pro až neuvěřitelnou podobu, které sám využil ve filmu Kulový blesk. Jenže stop vedoucích ke geniálnímu fyzikovi je daleko víc…

Zatímco Einstein vytvořil teorii relativity, Smoljak se svými kolegy stál u neméně geniálního objevu – postavy Járy Cimrmana. Cesta k němu vedla přes redakční práci v Mladém světě, kde mimo jiné tiskl povídky učitele Svěráka.

Po Cimrmanovi se jmenují ulice, stezky, vyhlídky i nový druh brouka. Patříte i vy k jeho příznivcům?

Více o pravděpodobném původu na: http://vlasta­.atlas.centrum­.cz/retro/2010/8/3­0/clanky/ladis­lav-smoljak-byl-jeho-dedecek-albert-einstein/

Nejlepší odpověď
dagry

Ano, suhlasím s tím, že L. Smoljak byl geniální tvůrce a režisér, ale s tou podobností bych to brala jako opravdu podobnost čistě náhodnou.

Další odpovědi
led

Myslím, že Ladislav Smoljak bol Ladislavom Smoljakom, bez ohľadu na to či bol, alebo nebol potomkom A.Einsteina. Za to L.Smoljak naozaj nemohol, musel byť teda sám sebou.

Ajeto

Blbost, blbos a zase blbost, snad tomu neverite?