Avatar uživatele
djsee

Byl jsem spolužáky vylákán na výlet, když jsem si koupil peníze, vyhodili mě. Jak dostat zpět své peníze?

Dobrý den.

Mí šikanátorští spolužáci mě pozvali na jednodenní výlet do Německa. Týden mě ujišťovali, že můžu jet a že pojedou vlakem. Poté mi hodinu potom, co jsem si koupil lístek, napsali, že mě nechtějí. Mezitím se ještě dohodli, že pojedou jinak, aby to vypadalo, že jsem si lístek na vlak kupovat nemusel. Samozřejmě mě neinformovali.

Za reklamaci mi dráhy vrátily všechno – až na 154 Kč, srážku za reklamaci. Tyto peníze chci po svých spolužácích zpátky – zatím nemůžu najít žádný zákonný důvod, proč by mi je měli vrátit, ale bylo by to rozhodně v souladu s dobrými mravy. Možná si říkáte, že je potměšilé se hádat o 154 Kč, ale ono se to jaksi těžko odpouští, když vám někdo takové „klukoviny“ vyvádí čtyři roky, když vám říká, ať se zabijete, když vás pomlouvá před všemi…

Byl jsem označen za blázna – není prý jejich chyba, že jsem si kupoval lístek. Ale mě několikrát ujistili, že pojedeme vlakem. Zfalšovali e-maily a vše překroutili. Jsou velice, velice oblíbení, takže celá třída stojí při nich.

Ale přece jenom se ptám, není něco například v občanském zákoníku, nebo někde jinde, co bych na ně mohl vytáhnout? Všem zúčastněným je patnáct, vztahuje se to i na nás? To by mi opravdu pomohlo. Myslím si, že učitelé jsou v tomto celkem bezmocní. Jejich rodiče mi přijdou celkem rozumní, ale stěžovat si jim mi přijde ubohé a podle mě věří lžím svých dětí.

Děuji moc.

Upravil/a: djsee

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 1819 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Já myslím, že z nikoho nevytřískáš korunu ani s partou právníků pod vedením Tomáše Sokola.

Škoda, že jsi lístek vrátil. Myslím, že bys jim nejvíc vypálil rybník, kdybys na ten výlet jel bez nich tím vlakem s někým jiným, kdo je třeba tvůj skutečný kamarád.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jestli ti někdo čtyři roky provádí to,
co popisuješ, nemáš se s nimi vůbec bavit
a ne se nechat nalákat na výlet.

154 Kč považuj za školné. Jestli se z té situace poučíš (a příště
jim na nic neskočíš), byly to dobře vynaložené peníze.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

A byl jsi si stěžovat na nádraží?

To říkám furt, když je blbá hlava – trpí celý tělo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Poradím ti (a to MOC DOBŘE!) > dej na radu ivzez!
I když sympatizuji s tvojí snahou „nenechat si kálet na hlavu“, je očividné, že jakákoliv jiná (a řeba i LEPŠÍ) rada by ti byla k ničemu a možná i ke škodě! Tohle prostě v sobě buď máš anebo ne. Ty patříš mezi ty druhé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Pokud se k tobě někdo chová 4 roky tak, jak píšeš, je bláznovství věřit, že by výlet dopadl dobře.
Lístek si vracet neměl a měl jsi jet s někým jiným. Klidně i sám.
A jestli se budeš dožadovat vrácení peněz, sice máš morální právo, ale jinak šanci víc než mizivou. I stížnost u učitelů udělá jen tvým nekamarádům radost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… dobře ti tak >>> von si z tebe někdo dělá čtyři roky srandu a ty s ním chceš jet na výlet ??? … neřekl bych, že jsou šikanátorčtí, jen mi to připadá, že se chceš dostat do jejich party („Jsou velice, velice oblíbení, takže celá třída stojí při nich.“) a být jedním z nich … asi to zní krutě, ale chybu vidím v tobě … proč se mezi ně cpeš ??? najdi si jiný, opravdový kamarády !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Doporučuji ti stěžovat si třídnímu učiteli, případně řediteli, pokud to spolužáci už opravdu přeženou. Také to můžeš říct rodičům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Chtěl bych dodat, že pokud je pravda, co djsee píše, tak ti spolužáci jsou pěkně hnusní a rodiče je asi málo bili. Každopádně souhlasím s ivzez.

před 1819 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek