kostikos

Byl by den naprosto stejný, kdybych byl cestovatel v čase a neustále se na začátek toho dne vracel?

Dejme tomu, že bych byl cestovatel v čase a každý večer bych se přenesl zpátky na začátek dne – neustále dokola. Bylo by vždy vše identicky stejné? Nebo by s postupným zvyšujícím se cyklováním mých návštěv začal fungovat efekt motýlích křídel? Bude mít např. jedna a tatáž sněhová vločka vždy stejnou strukturu?

Nejlepší odpověď
annas

Kdyby jsou chyby. Hypotetická otázka, tudíž vše může vypadat tak, jak si sám představujete. Probouzíte svou představivost a uspokojí vaši zvědavost.

"Je možné cestovat v čase?

Cestování časem možná není jen snem. Podle teoretických fyziků by v principu mohlo být možné využít zkratku v prostoru, tzv. červí díru, a podívat se třeba do vlastní minulost

Mnohé výpočty naznačují, že nelze vytvořit červí díru umožňující cestování do minulosti – tj. „stroj času“. Fyzikální zákony nezakazují stroje času jako takové, pouze jejich vytvoření."

Mnohé výpočty naznačují, že nelze vytvořit červí díru umožňující cestování do minulosti – tj. „stroj času“. Fyzikální zákony nezakazují stroje času jako takové, pouze jejich vytvoření." atd.

Autoři
Pavla Koucká (LN)
a
Pavel Krtouš (ÚTF MFF UK)

https://utf.mff­.cuni.cz/popu­larizace/Cesto­vaniCasem/Ces­tovaniCasem.html
--

Otázky na podobné téma najdete v archivu. Podívejte se na různé názory, pokud máte zájem.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=cestov%C3%A1n%C­3%AD%20v%20%C4%8Da­se%20

„Cestování v čase ? Proč ne ? Vždyť pro minulost máme vzpomínky a pro budoucnost sny.“ — Groot

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1998643-fandour-cestovani-v-case-proc-ne-vzdyt-pro-minulost/

Další odpovědi
Kelt

Asi jsi nedávno viděl film – Zítra vstanu a opařím se čajem, že? Když se nyní podíváš na hodiny, tak zjistíš, kolik je hodin a myslíš si, že je to správný čas. Ale dívej se na televizi, přepínej si programy a pozoruj čas na dané stanici. A jsou tam rozdíly. A stejně tak neexistuje jediný časoprostor – ty se vrátíš a je to podle tebe stejný čas, ale stejně to může udělat několik lidí na různých místech na Zemi i třeba v souhvězdí Plejád a pod. A takový chaos asi nebude možný, takže ne.

dubraro

Nad tímto tématem se již zamýšleli mnozí spisovatelé sci-fi. Podstatný vliv by mělo, jestli by si cestovatel dokázal uvědomit, že prožívá stále stejný časový úsek. I mimo to by dny neprobíhaly stále stejně, některé děje jsou chaotické nebo nedeterministické, takže stejně začínající den by ve svém průběhu nabíral rozdíly proti předchozím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Kelt . rozdíly jsou tam proto, že pro přenos jsou použité různé cesty, kdy některé jsou pomalejší, ne proto, že se čas, jako takový liší.