zdennyve

Bydlím 10 let v nájemním bytě, který vlastní měst. Je nějaká možnost, aby po mé smrti vnuk získal byt?

vnuka jsem si přihlásila ke společnému bydlení.

Nejlepší odpověď
ivzez

Vnuk by s Vámi musel žít ve společné domácnosti, mít v bytě přihlášen
trvalý pobyt a stejně by po Vaší smrti v bytě mohl zůstat jen omezenou dobu (tuším dva roky) → potom by se musel odstěhovat.

Něco jiného by bylo, kdyby Vám město byt převedlo do vlastnictví.
Pak by byt zdědil ten, komu byste jej odkázala.

Další odpovědi
Alesh

Jako do nájmu nebo do osobního vlastnictví? Tak či tak je nutné se obrátit na vlastníka, tedy na město.

independent

Musí tam s tebou bydlet a být tam trvale hlášený, nějakou dobu myslím, že 2 roky, ale může to být v každém městě jinak.