lalisasa

Budu platit penále pojišťovně?

Od 4. Září do teď, jsem mela uzavrenou smlouvu na DPP s tim, ze pokud bude vsechno v pohodě, podepisu s nimi smlouvu na HPP. Bohužel mě ale vyhodili v den ukončení smlouvy DPP s tím, že to nemá cenu (popravdě netuším, co jsem dělala špatně, nic mi neřekli), takze jsem do teď nebyla evidovana na pracaku a ani jsem si neplatila zdravotní. Kdybych teď sla na pracak, nebo si chtela zaplatit zdravotní pojištění jako OBZP, budu platit nejaky penále, kdyz uz je 15. Září? I když jsem nevěděla, jestli budu mit praci tenhle mesic nebo ne? Je jedno kdy si zacnu platit sama zdravotni pojištění, nebo kdy prijdu na pracak tenhle měsíc? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, pokud se nejpozději 30. září zaregistrujete na ÚP, nebudete
hradit zdravotní pojištění ani penále, protože OBZP hradí zdravotní
pojištění pouze za celé kalendářní měsíce.
(Ale za Vás by za 30. září uhradil pojištění stát.)

Další odpovědi
hapiky

Oni Vám to na VZP sami řeknou.