roxy52

Včera mě přišel dopis ze ,,Zaměstnanecké pojištovny Škoda" upomínka na 150,–Kč.Přišli na to po 17 letech.

Myslíte,že tento dluh je stále aktuální,nebo je to promlčený.Mě ani trochu nejde o těch 150 korun,ale o to že po tolika letech si vzpoměli.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Řekla bych,že je to promlčené,zeptejte se právníka! Jinak by Vám napočítali za ty roky penále!
Přečti si toto – http://www.sprav­cedluhu.cz/cs/ak­tuality/promlce­ne-pohledavky.html

Další odpovědi
terry

Nevím, jestli to je tvůj případ, ale nedávno jdem slyšela v TV, jak jsou soudy zavaleny desítkami tisíc podobných upomínek, mnohdy i léta promlčených. Soud je povinen to poslat, neb funguje jako mezičlánek. Živí se na tom vymahačské firmy, které si mnohdy účtují i 700 násobek. A jde jim jen o zaplacení, často i neprávem vymáhané pokuty, protože ta je mnohokrát vyšší, než ta dlužné podi částka.
Optala bych se na té Zaměstnanecké pojištovně Škoda.

Mapel

Pokud jde o pojistné, tak ten dluh jde až do smrti a není nikdy promlčen. To platí i pro sociálku. Promlčeno je však penále. Doporučuji zaplatit a pokud by přišel výměr na penále (ale to pochybuji, systém by jim to měl zablokovat), tak podat odvolání, pokud přijde výměr za posledních tuším 7 let (nejsem si jist, ale je to menší než běžná doba 10 let na promlčení jiných případů), tak podat žádost o prominutí.