Kepler

Budeme pěstovat subtropické ovoce v ČR?

O příčinách globálního oteplování zatím toho ve skutečnosti mnoho nevíme. Osobně se domnívám že jde o přirozený výkyv klimatu Země, kterých už v minulosti proběhlo mnoho a vliv lidské činnosti není rozhodující. Extrapolací dosavadního vývoje bude brzy z jihu Španělska poušť. subtropické klima se v Evropě šíří na sever a budeme tu mít stepní vegetaci. Začneme jezdit k moři do Polska. Myslíte, že jde o krátkodobý výkyv v řádu max. staletí, jako třeba „malá doba ledová“?

Odpovědi
Drap

Těžko odhadovat, jak se bude klima nadále vyvíjet. Osobně se domnívám, že já se toho už nedožiji.

dubraro

IMHO to s tím oteplováním nebude tak horké. V poslední době se spíše ochlazuje.

BTW: Není to ten známý Mannův „hokejkový graf?“

Zdroj: http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/klima-v-druhe-puli-roku-se-prudce-ochladilo-ale-pst-fwp-/p_klima.aspx?c=A161208­_170600_p_kli­ma_wag

Kepler

dubraro: aj to je možné, jsem přesvědčen, že nejpozději od konce února se bude i v Havířově oteplovat 🙂