Ade sanya

Bude se tato obrazovka sekat?

mám tenhle monitor fujitsu sl27t-1 . Je to fakt starší model. Nic jiného kde zrovna jsem tu nemám. Známý mi nabízí ke koupi Xbox one x nebo Xbox series s.
Tím že je monitor starší se bojím jestli se nebude obraz sekat. Monitor má 2× HDMI, jakou verzi HDMI nemohu nikde zjistit.
Poraďte mi, jaký z těch Xboxů je k tomu monitoru lepší aby se obraz nesekal? Vím že bude zhrisena kvalita obrazu, ale nechci žádný sekání.

Nejlepší odpověď
cochee

Verze HDMI tě vůbec nemusí zajímat, stejně jako sekání – nikdy není způsobeno monitorem, ale nedostatečným výkonem grafické karty nebo obecně celého PC. Protože Xbox je herní konzole, je zprojektován od výroby tak, aby výkon grafického subsystému odpovídal možnostem zbytku hardware Xboxu. Tím pádem hry, které jsou naprogramovány pro Xbox, jsou napsány tak, aby nezpůsobovaly Xboxu výkonovou nedostatečnost. Opakuji, monitor je z tohoto kolečka úplně venku, sekání hry určitě způsobovat nebude.

Další odpovědi
Mravenec

Solidní běžný monitor se dnes dá sehnat za 2–3 tisíce. Vyplatí se zainvestovat, když už kupuješ konzoli.