PAVELSCH

BUDE SE NA ME VZTAHOVAT AMNESTIE K 1.1.2010

bYL JSEM ODSOUZEN PRO TR.CIN 247/1,2 A 238­/1,2 TR.ZÁKONA K TRETU 14 MĚSÍCŮ NEPODMÍNENE BUDE SE NA ME VZTAHOVAT 1.1.2010 AMNESTIE?

Odpovědi
standa

Pokud ta „krádež“ § 247/1 byla dle písmene „e“ (tj. opakovaná drobná krádež), tak na tento trestný čin se ´amnestie´ bude vztahovat.

Ale na trestný čin dle § 238 Porušování domovní svobody se amnestie rozhodně NEVZTAHUJE.

Takže pokud ta krádež byla dle 247/1.e) tak můžete čekat, že váš souhrnný trest bude přehodnocen, ale JAK bude přehodnocen, to záleží na mnoha okolnostech, které musí posoudit soud.