hapiky

Bude se na Einsteina či Stephena Hawkinga vzhledem k jejich vědeckým objevům vzpomínat i v dalším tisíciletí?

Jestli tedy ano, kolik je v současnosti ještě takových podobných vědeckých kapacit?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak pokud se bude VŠECHNO takovým fofrem nadále digitalizovat,. tak těžko, bo jestli uděláme nějakou chybku a na chvilku se coby lidstvo ztratíme, tak ty data se ztratí s námi. V lepším případě bude novej Adam a nová Eva, ale ti už nám se záznamy historie nijak nepomohou. Nic nezůstane dochováno, žádný server/archiv ve vesmíru nemáme. Zase pojedeme od „á“… opravdový jabko, opravdický hadi, stromy a tak, znáš to…

Další odpovědi
Kepler

Na Alberta určitě. Na Sama Hawkinse asi ne, protože kromě toho, že ze své Liddy střílel přes rameno za pomocí zrcátka, nic neobjevil 😊.

Kelt

Obdivujeme ještě dnes Newtona, Galileiho, Koperníka, Archiméda, Pythagora a mnoho dalších. A tito lidé neměli rozsáhlý tým, počítačové vybavení a pod. Takže zakladatelé a objevitelé Teorie Relativity a s tím spojených dalších objevů by měli být vzpomínáni. Pokud se bude do vědy a výzkumu bude investovat určitá částka peněz.

elkon

Nebýt starých objevů, řada věcí by dnes neexistovala. Takže se k nim budeme a budou další generace stále vracet.

led

Možno rovnako, ako my spomíname na Pytagora (napríklad v matematike jeho vetu o odvesne trojuholníka), porovnajú Diogénov sud a Einsteinov vyplazený jazyk a podobne. A Stephena Hawkinga sa budú snažiť prekonať.

Ametyst

Dost o tom pochybuji. Lidstvo leniví a hloupne. Stačí se podívat, jak jsou nám vnucováni absurdní nepřátelé- např. CO2 nebo spalovací motory. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Kepler: Sorry za překlep.

Kepler

To nic, aspoň je sranda. Z jednoho překlepu jsi udělal jiný překlep 😊. Mělo tam být …Hawkinga.

led

A nie skalpovaného Sama z mayoviek, ale Stephena, nepohyblivého teoretického fyzika.