dunlop

Bude přesměrovaný e-mail kolovat mezi schránkami, nastavím-li přesměrování na kolegu A, ten na kolegu B a ten na mě?

Pokud si nastavim přesměrování všech příchozích e-mailů na kolegu A, ten na kolegu B a ten na mne, budou kvůli tomuto přesměrování obíhat e-maily dokola?
Příklad: Přijde mi e-mail, schránka ho přesměruje kolegovi A, jeho schránka kolegovi B a jeho schránka mně a moje schránka opět kolegovi A a stále dokola?
Případně pokud si nastavím automatickou odpověď a poté o tom odešlu e-mail kolegovi, který má ale též automatickou odpověď, budou si tyto dvě schránky odpovídat navzájem donekonečna?
Děkuji všem, kteří se pokusí o vysvětlení.

Doplněno: Dejme tomu běžná schránka jako je např. email.cz, centrum.cz apod.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, dokud někde nedojde k detekci a přerušní toku. Buď detekce rekurce, nebo detekce spamu apod. Nebo zaplnění něčí schránky (ale teď už bývají často schránky „neomezené“ takže na tuhle okolnost by se čekalo docela dlouho.

Ad. program (viz ge0rge) – tady nesouhlasím. Program je jen klient pro poštovní službu. Přeposílání se provádí na úrovni serveru. Takže outlook ani thunderbird s tím nic neudělají. Gmail (pokud je tím myšlena e-mailové služba gmail.com), se o to postarat může. MS exchange server (na který zpravidla bývá navázán klient outlook) se o to také postarat může (v závislosti na nastavení).

Další odpovědi
Muffz

Hm, nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Každopádně myslím, že to takto bude fungovat, ale po několika mailech to začne padat do spamu.

anonym

Záleží v jakém programu tohle nastavíš, pokud v nějakém primitivním Outlooku který nedokáže rozpoznat strojovou rekurzi tak se to bude točit stále dokola. Gmail tohle naopak rozpoznat umí, stejně tak Thunderbird a postupně exponenciálně prodlužuje reakce automatických reakcí pokud je rekurze rozpoznána a upozorní na to uživatele.

dubraro

Nebude, po určitém počtu opakování to server zastaví. Když ne dřív pro rekurzi, tak nejpozději při překročení délky záhlaví.