kapazu

Bolet při vypadávání mléčných zubů u kotěte.Jak pomůžu?

Kocourkovi ted padaj mlíčnáky a zřejmně je to cíta … Celou noc jsme byli vzhuru a musela jsem ho chovat a hladit jinak bylo zle.Zkoušela jsem heřmánek ale pořád knourá.Existuje něco čím bych mu ještě pomohla od tý bolesti? Prosím

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe to nechat na přírodě. Ničím nezasahovat !

Další odpovědi
beer

Vetšinou se s tím nic nedělá. Pokud ale zvíře trpí, navštívil bych raději veterinu, nemusí totiž mňoukat kvůli těm zubům…

Zdroj: Vet.praxe

briketka10

V přírodě je to zařízeno tak, že nové zuby, při přezubování z mléčného na nový chrup, rostou před, nebo vedle původních zubů a až teprve když jsou nové zuby vyrostlé, původní vypadnou. Zoubky občas zkontrolujte, zda už má nové dost velké a staré vypadaly. Pokud ne, byla by na místě návštěva veterináře a pravděpodobně by musel mléčným zubům pomoct ven.
Proto ho to asi tak bolí, když se nové zoubky derou ven na místo těch starých,
nebo ještě vedle nich. Je to, jako s malým dítětem taky naříká.

Ale já jsem se s tím nikdy nesetkala, i když koťátek jsem měla hodně vždy jsem
toto přezubování asi přehlédla jen, jsem si všimla toho, když starším kočkám už zkažené zuby vypadávaly.
Doplňuji:
http://www.ve­terinagebauer­.cz/cz_rady_cho­vatelum_hygie­na_zubu_psu_ko­cek.html
http://vaseve­terina.cz/moh­lo-by-vas-zajimat/46-i-domaci-mazlicci-mohou-mit-potize-s-chrupem

lota

Zeptala bych se veterináře. Vůbec nevím o tom, že by kočky měly mléčné zuby a to už jsem odchovala dvě…

kapazu

No já bych se docela ráda vyspala a nebyla kvuli tomu vzhuru. Jelikož je na mně kocour trochu víc závislej tak pořád chodí ke mně potřebuje chovat takže bych potřebovala vědět třeba ještě nějaký třeba bylinky co bych mu na to mohla dát protože to nejde vydržet :)